'משחקי אגו קובעים עתיד של מאות משפחות'

מגדלי הבקר: לא ייתכן כי עתידם ופרנסתם של מאות משפחות רפתנים בפריפריה תהיה תלויה במשחקי אגו ופופוליזם.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ב

רפת פרות
רפת פרות
צילום: פלאש 90

התאחדות מגדלי הבקר מגנה את מה שהיא מגדירה כ"הספין הפוליטי שמבקשים משרדי התמ"ת והאוצר לבצע על גבם של הרפתנים ולפגוע בפרנסתם".

"במקום לטפל בפערי התיווך של מחירי המזון ברשתות השיווק, כפי שהיה על הממשלה לעשות היא מבקשת לפגוע במחיר החלב הגולמי, הנמוך והמפוקח ממילא המשולם לרפתן, שאין לו כל קשר לעליית מחירי מוצרי החלב! המשמעות הינה סגירת מאות רפתות בפריפריה ופגיעה בפרנסת הרפתנים, כמו גם שרשרת הפרנסה של הקשורים לענף הרפת והחלב. על אף שמתקיימים מגעים בין משרדי התמ"ת, האוצר והחקלאות, בידיעות התאחדות מגדלי הבקר, הפערים הינם עצומים ולא נראה, כי נגיע להסכמות. הפרסומים שמנסים משרדי התמ"ת והאוצר למכור לציבור הינם שקריים! הרפתנים ימשיכו במאבקם הצודק וקוראים לראש הממשלה לגלות אחריות ולא לפגוע בפרנסת הרפתנים!" אומר מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, יעקב בכר.

יו"ר התאחדות חקלאי ישראל, אבו וילן אמר: "אנו בעד הגעה להסדר של 8 שנים שיבטיח אי נגיעה בחוק החלב במשך קיומן של רפתות קטנות ובינוניות. קיים קשר בין מחיר המטרה, התייעלות, היקף יבוא ומדיניות התכנון. על כך מתקיימים מגעים. נציגי החקלאים ומשרד החקלאות לא יתנו ידם להסכם שיגדע את מקור פרנסתם של רפתנים קטנים ובינוניים!".

נזכיר כי בשבוע שעבר הפגינו הרפתנים בזמן נאומו של השר שמחון בוועידת הגליל בנהריה, ומחו על כך שהשר משתתף בוועידה שמטרתה קידום הגליל והנגב ופועל במקביל לסגירת מאות רפתות וחיסול פרנסתם של חקלאים בגליל ובנגב. "בכל מקום בו יהיה השר גם אנחנו נהיה. לא נוותר ונמשיך במאבקנו הצודק!".

רוני ליטבק, מנהל רפת קיבוץ עמיר, אמר היום: "אני קורא לשרי ממשלת ישראל לעצור את הטירוף הזה של משחקי האגו והפופוליזם, אשר יקבע את גורלנו כאן בפריפריה! הרצון של שרי התמ"ת והאוצר לפגוע ולחבל בענף רפת וחלב הנמצאים תחת פיקוח ומתוכננים אינו מובן! הרצון של נבחרים בעם להכחיד ייצור עצמי של מזון בישראל, אינו מובן גם הוא. ברור כי ההחלטות מונעות משיקולים זרים ותמוהים. שר התמ"ת שהיה עד לפני מספר חודשים שר חקלאות והעביר את חוק החלב המוצלח, פועל כעת במרץ רב נגד אותו חוק שהוא עצמו העביר. מדוע ראש הממשלה לא שואל עצמו מהיכן נובעים השיקולים של שר התמ"ת?  אני מזמין את השרים לבקר ברפתות שלנו בפריפריה בצפון ובדרום, אנו אנשי עבודה, אזרחים שומרי חוק העושים מילואים, משלמים מיסים ויושבים בגבולות המדינה. שכרנו הוא הנמוך מכולם בשרשרת הרווח של החלב. מדוע רוצה ממשלת ישראל לפגוע בנו?".