בית הכנסת הגדול
בית הכנסת הגדול פלאש 90

המועצה לישראל יפה בשיתוף "טבע עברי" ו"ירוק עכשיו", הכריזו לראשונה על פתיחת התחרות הכי ירוקה ביהדות: "בית כנסת נאה בישראל יפה 2012".

התחרות תבדוק בין היתר קריטריונים הנוגעים לאסתטיקה, נגישות והשפעה על הסביבה וביניהם, מעורבות ותרומה לקהילה, תאורה יעילה, נגישות לבעלי מוגבלויות, איסוף מי גשם והפרדת אשפה בבתי כנסת ברחבי הארץ. בראש צוות השופטים יעמדו הרב הראשי של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו ובתפקיד השופט הראשי יהיה פרופ' זכריה מדר, המדען הראשי של משרד החינוך.

לדברי סמנכ"ל המועצה, ויצמן משיח, "בית כנסת הוא מרכז חיים עבור כולנו, אם זה ביומיום, במועדי ישראל או באירועים משמחים יותר או פחות, בחלק מהקהילות, בעיקר בישובים קטנים, הוא מרכז ההוויה ולכן ההתגייסות של הקהילה למען בתי כנסת ירוקים מדגישה עד כמה למוסד, שמלווה את העם היהודי כ-2000 שנים, יש רלוונטיות בחתירה שלנו לסביבה ולאיכות חיים טובים יותר".

השקת התחרות התקיימה בערב ראש חודש ניסן. עינט קרמר, מנהלת טבע עברי מסבירה כי "הימים שלפני הפסח, מוקדשים באופן מסורתי לניקיונות ולבדק בית . תזמון התחרות לתאריך זה נועדה להציע לנו להרחיב את המבט מן הבית אל בית התפילה, ולבדוק האם הוא מתנהל מתוך מחוייבות קהילתית ומתוך שמירה על עולמו של הקב"ה."  

ארגון חבר המועצות הדתיות בראשות מר שלמה תנעמי, חבר המועצות הדתיות, ילווה את התחרות והוא אף קורא לראשי המועצות הדתיות לקחת חלק פעיל בתחרות, באמצעות צירוף בתי כנסת מקרב קהילותיהם. פרטים על התחרות וטפסי הרשמה ניתן למצוא באתר האינטרנט של המועצה לישראל יפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו