עוד שודד נעצר בכבישי השומרון
עוד שודד נעצר בכבישי השומרוןפלאש 90

שרון קליף, מהיישוב פסגות, עשתה את דרכה ברכבה במוצאי שבת האחרון, לכיוון כפר אדומים.

סמוך לשעה עשר וחצי בלילה כשהיא חלפה בכפר חיזמה היא נתקלה בשודדי רכב ערבים. לערוץ 7 היא מספרת על האירוע הקשה, "ירדתי לכפר אדומים דרך חיזמה, בכיכר השנייה של הכפר, נצמד אלי רכב והחל לצפור לי ולאותת לי באורות גבוהים. חשבתי שיש לי פנצ'ר או שהדלתות לא סגורות. אבל כשראיתי את לוחית הזיהוי הפלשתינית החלטתי שאני לא עוצרת".

השודדים לא ויתרו, והחלו לדלוק אחר רכבה של שרון, "הוא עקף אותי והסתכל לתוך הרכב. לפני ענתות הוא עצר וסימן לי בפעם השנייה לעצור. גם הפעם החלטתי שאני לא עוצרת, המשכתי בנסיעה מהירה. זו דרך עם המון סיבובים וללא תאורה. פתאום הם הגיעו מפנייה אחרת, כנראה שהם עקפו אותי ממקום אחר, ובאמצע סיבוב חד, הם נעצרו עם המכונית ונעמדו על הכביש. הבנתי שאם אני עוצרת הם יפרצו לרכב. הדלקתי אורות גבוהים, עצמתי עיניים והחלטתי שאני נוסעת גם אם אאלץ להיכנס בהם. הם הרי לא שודדים הם טרוריסטים שרוצים להרוג אותנו. נסעתי במהירות גבוהה ועצמתי עיניים, אמרתי לעצמי שאם אני הולכת למות שהם ימותו איתי.ידעתי שאני עלולה להיפגע והבנתי את כל ההשלכות. כשפתחתי את העיניים ראיתי שעברתי אותם בלי לפגוע".

לאחר ששרון הגיעה לצומת מישור אדומים היא התקשרה למוקדי הבטחון, והוזמנה להגיש תלונה במשטרת שער בנימין, לטענתה השוטרים במשטרת שער בנימין התייחסו אליה בצורה מזלזלת ומבישה, "זלזלו בי בחקירה, ואמרו לי שמאיפה אני יודעת שזה שוד רכבים, אולי זה סכסוך דרכים, כי אולי לא נתתי לערבים זכות קדימה. אבל כולם יודעים שככה לא מתנהגים בסכסוך דרכים, מקסימום עוקפים וזורקים קללה, אבל לא מנסים לעשות שלוש פעמים מארב על הרכב שלך. הם גם צחקו עלי מאיפה אני זוכרת שזה היה סובארו בי 4".

לטענתה השוטרים אמרו לה, שאם היא הייתה פוגעת בערבים היא הייתה מואשמת בהריגה, "הרי הינחו אותנו לאחרונה שבמקרה כזה, לא עוצרים, לא פותחים דלתות, אלא ממשיכים בנסיעה מהירה. אם אפשר לעשות פרסה, עושים ואם לא אז ממשיכים גם במחירי של פגיעה. זה מה שעשיתי, אבל במשטרה אמרו לי שהם רואים את זה בחומרה ושאם הייתי פוגעת בהם הייתי מואשמת בהריגה".

שרון קוראת לתושבים לצאת במחאה על המצב הקשה בדרכים, "אנשים מהמרכז לא יודעים מה אנחנו עוברים פה. תושבים מפחדים לנסוע בלילות, אומרים לי שאני משוגעת שיצאתי בעשר בלילה, לאיזה מצב הגענו. כשחזרתי מחקירת המשטרה, לא הייתה שום נוכחות על ציר 60 ולא על ציר מישור אדומים. לא היה שם מישהו שיוכל למנוע את השוד הבא".

ערוץ 7 פנה לדוברות משטרת ש"י לקבלת תגובה לטענות, וכשזו תגיע נפרסם אותה.