סיפוק. נתניהו
סיפוק. נתניהו פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הבוקר מנגיד בנק ישראל סטנלי פישר את דו"ח בנק ישראל לשנת 2011. במהלך הטקס אמר נתניהו לפישר: "כלכלת ישראל צמחה בשנה שעברה ב-4.7%, נתון מרשים ביותר, במיוחד לאור העובדה שמדובר בשנה שבה הכלכלה העולמית נקלעה לאחד המשברים הגדולים שידעה".

עוד ציין נתניהו בסיפוק פרטים על השיפור במצבה הכלכלי של ישראל: "כלכלת ישראל צמחה יותר מרוב כלכלות העולם המערבי, פי 2.5 מהממוצע ב-OECD. בנוסף, האבטלה בישראל ירדה לרמתה הנמוכה ביותר מאז שנת 1983. בניגוד לכלכלות הקורסות סביבנו, דירוג האשראי של ישראל שודרג בשנה החולפת".

"כמדי שנה אני מבטיח לעיין בצורה עמוקה גם בדו"ח זה. מעיון ראשוני אני מסכים עם ההנחה שהתוצאות של יישום חוק חינוך חינם יורגשו ויטיבו עם משפחות בהן ההורים עובדים, ובעיקר עם אמהות עובדות. אני מעודד מהעלייה בשיעור התעסוקה של גברים חרדים, אם כי יש עוד דרך ארוכה לעשות בנושא הזה", אמר נתניהו והוסיף: "שמחתי במיוחד על הנתון בדו"ח לפיו מימדי אי השוויון התייצבו בשנים האחרונות ואפילו נרשמה ירידה קלה, ועל המשך המגמה של ירידה בעוני. אלו אתגרים גדולים ביותר שניצבים בפני הממשלה בראשותי".

נתניהו הוסיף ואמר "בתחום התשתיות אני חושב שהממשלה הזאת עושה עבודה אדירה, השקעה של 27.5 מיליארד ₪, מתוכם 10.7 מיליארד שהושקעו רק בשנה האחרונה. מפה אני נוסע להניח אבן פינה למחלף חדש בצומת גולני. זה מסוג האירועים שאני הכי נהנה להיות בהם - לראות איך אנו מקרבים את הנגב והגליל אל המרכז".

את דבריו חתם ראש הממשלה במבט כלכלי קדימה: "אני רוצה להגיד לכם שאני כבר מביט לעבר הדו"ח של שנה הבאה. אני יכול להניח שבדו"ח שתגישו לי פה בשנה הבאה, תוכלו וודאי לעמוד על התרומה הכלכלית שתושג בזכות ההסכם התקדימי לשקיפות בתקציב מערכת הביטחון, בזכות הטיפול של הממשלה בסוגית עובדי הקבלן אליו אתם מתייחסים בדו"ח, בזכות יישום חוק חינוך חינם ועוד".