זו השיטה...
זו השיטה...אילוסטרציה. פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד נועה ספיר, הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום נגד אחמאד כסוואני, באסל סאלם ומואתמן רביע, החשודים שפעלו ככנופיה מאורגנת לגניבת כלי רכב. 

על פי כתבי האישום, כסוואני, תושב ישראל, קשר קשר עם הנאשמים סאלם ורביע, שותפים במוסך בבית ענאן בשטחי הרשות הפלשתינאית, לגניבת רכבים מישראל אל שטחי הרשות וסחר ברכבים הגנובים. 

בכתב האישום מפורטת השיטה: בחודש אוגוסט 2010 שכר כסוואני  מכשיר איתור לוויניים המעבירים איתותים בזמן אמת על הרכבים בהם הם מותקנים. כסוואני היה שוכר כלי רכב מחברות השכרה שונות ומעביר אותם למוסך בבית ענאן. במוסך היה באסל מתקין את מכשיר האיתור על הרכב והוא ורביע היו משכפלים את מפתחות הרכב.

כסוואני היה מחזיר את הרכב לחברת ההשכרה כשמכשיר האיתור מותקן עליו ללא ידיעת חברת ההשכרה. לאחר מספר ימים, בהתאם להנחיות של רתיע היה כסוואני עוקב אחר תנועותיהם של כלי הרכב באמצעות תוכנה שהתקין על מכשיר הנייד שלו. כך היו מגיעים לכלי הרכב, מניעים אותם בעזרת המפתחות ששוכפלו ומעבירים אותם למוסך בבית ענאן. לבסוף, רתיע נהג למכור את הרכבים לתושבי הרשות הפלשתינאית ולחלק את הכסף שקיבל עבורו בינו לבין הנאשמים האחרים.

מדוברות משרד המשפטים נמסר כי בשיטה זו פעלה הכנופייה במהלך השנים 2010-2011.