פעילות משטרת צרפת בטולוז
פעילות משטרת צרפת בטולוזרויטרס

אביו של הרוצח מטולוז, מוחמד מראח, שכר עורך דין אלג'יראי במטרה לתבוע את הכוחות המיוחדים של משטרת צרפת בגין הריגת בנו במהלך ההשתלטות על דירתו, כך דיווחה התקשורת הצרפתית. 

מראח, בן ה-23, הרג שבעה אנשים, ביניהם שלושה ילדים, לפני שנורה למוות לאחר מצור של 36 שעות שערכה משטרת צרפת על ביתו בשבוע שעבר.

התוכנית לתבוע את צרפת כמדינה הביעה כבר ביקורת חריפה מכל הפוליטיקאים הצרפתיים, "אם אני הייתי אביו של המפלצת- הייתי סותם את הפה מבושה", אמר שר החוץ הצרפתי אלאן ז'ופה ביום שלישי. אמנות חתומות בין אלגי'ר לצרפת מאפשרות לעורכי דין משני הצדדים לתבוע בשתי המדינות.

מראח, יליד צרפת עם עבר משפחתי אלג'יראי, אמר כי מטרת התקיפה שלו הייתה לנקום את דמם של הילדים הפלסיטניים ולתקוף את צבא צרפת משום שהם מתערבים ביחסים בינלאומיים. 

אחיו, ראשיד, סיפר כי מוחמד לא היה קשור לארגון אל-קאעידה כפי שנטען מלכתחילה או לכל ארגון טרור עולמי אחר, אלא תומרן על ידי השירותים החשאיים בצרפת. אחיו טען שמוחמד נהרג בפשיטה על ביתו משום שממשלת צרפת לא רצתה להשאיר אותו בחיים, כך שלא ידבר.

משפחת מראח מעוניינת לקבור את מוחמד באלג'יר, אך ממשלת אלג'יר טרם אישרה את הנושא. הצרפתים לעומתם, הסכימו בחפץ לב לאשר את הטסת ארונות של מוחמד לאלג'יר.