בית יהודי חדש בחברון

כ-150 יהודים נכנסו הלילה למבנה הממוקם סמוך למערת המכפלה בחברון. מדובר בבניין בן שלוש קומות אותו רכשו היהודים כחוק.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ב

באישון לילה נכנסה קבוצה של כמה עשרות לבית שנרכש בכסף מלא. הבית ממוקם סמוך לחניון שליד מערכת המכפלה. כוחות משטרה וצבא הגיעו למקום אך התושבים הציגו לכוחות מסמכים המעידים על הרכישה.

במקום נמצאות משפחות, גברים, נשים, ילדים ותינוקות שהחלו בהתארגנות ראשונית לשבת ולמגורי קבע בבניין.

אנשי הבית אמרו הלילה "ברוך השם זכינו להמשיך את מפעלו של אברהם אבינו שקנה את מערת המכפלה לפני כ4000 שנה. היום, אנו, בניו, ממשיכים בדרכו וקונים בית באותו המקום ומרחיבים את אחיזת הבנים בעיר האבות. אנו קוראים לממשלת ישראל לעודד ולהרחיב את המשך ההתישבות בקרית ארבע חברון עיר האבות ע"י גאולת בתים וקרקעות נוספים".

ח"כ מיכאל בן ארי אמר בעקבות הכניסה לבית בחברון "הגיע הזמן לחזור לכל הבתים בעיר האבות שנגזלו על ידי האוייב. אם מדברים על שלטון החוק הצעד הכי בסיסי הוא לאפשר ליהודים בחברון לחזור לעשרות בתים ששיכים לקהילה היהודית".

ח"כ אריה אלדד בירך הבוקר את מתיישבי חברון על רכישת הבית הנוסף בחברון וקרא לממשלת ישראל "לכבד את זכות הקניין ולהמנע מכל ניסיון למנוע את זכותם של יהודים לחיות בכל מקון בארץ ישראל, ועל אחת כמה וכמה בעיר האבות ובבתים שהיהודים שגרו בהם נרצחו או גורשו על ידי הערבים. היום נעשה עוד תיקון לעוול ההיסטורי וגם אם לא ממשלת ישראל עשתה את המעשה החשוב הזה היא נדרשת לפחות שלא לחבל בו".טוען....