כך פוגעת חברה גרמנית בתעשייה הישראלית

מפעל לייצור סחבות רצפה בברקן עומד בפני איום של ייבוא מאסיבי מגרמניה. ח"כ דנון: תושבי יהודה ושומרון חשובים יותר מתושבי ברלין.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ב

ברקן, ברקן עם הנוף לים, אתר בניה בשומרון
ברקן, ברקן עם הנוף לים, אתר בניה בשומרון
הלל מאיר

יו"ר הליכוד העולמי, ח"כ דני דנון, פנה היום (ה') לשר התמ"ת, שלום שמחון, בפניה להגן על המפעל לייצור סחבות רצפה בברקן שבשומרון.

"חברה גרמנית מנסה לשבור את השוק ולייצר תלות ישראלית במוצריה. הסחבות של הגרמנים נמכרים במחיר זול יותר מאשר בגרמניה והכל כדי לפגוע בתעשייה הישראלית. עלינו להגן על מאות העובדים במפעל ולא להפקירם", אמר דנון.

ביום רביעי האחרון דנה ועדת הכספים של הכנסת בנושא צו ההיטל שיוגדר על מוצרי הסמרטוטים מגרמניה. על פי הצו שעליו הומלץ על ידי ועדה שהקים משרד התמ"ת, יש למסות את המוצרים הגרמנים ב- 51% מס, למשך 5 שנים, בכדי להגן על התוצרת הישראלית.

שר התמ"ת מעוניין להעביר מיסוי של 23% בלבד למשך שנתיים. בעלי המפעל עופרטקס, צבי מאיר, אמר: "כל יום שעובר ללא הטלת הצו המגן על התעשייה הישראלית עלול לגרום לסגירת המפעל- עלינו לקבל הגנה מינימאלית של 23%, כפי שהוצג על ידי השר".

ח"כ דנון הוסיף על דבריו, "התעשייה המקומית לייצור עצמי הינה נכס לאומי למדינת ישראל, קל וחומר שמדובר במפעל שממוקם ביהודה ושומרון ומעניק מקום עבודה למאות עובדים ביניהם סטודנטים מאריאל ועולים חדשים מבריה"מ. אסור למדינה להפקיר את התעשיינים הישראלים לתחרות לא הוגנת ממדינות אירופה", אמר. לדבריו, יש צורך להצביע על הצו בהקדם האפשרי ולספק הגנה מיידית לתעשייה הישראלית: "העיכוב בהצבעה עלול לפגוע קשות במפעל", סיכם דנון.