גורם צבאי: מקווה שהתושבים יעזבו מרצון

גורם צבאי מותח ביקורת על כניסת המשפחות היהודיות לבית החדש בחברון. ח"כ אורי אריאל: הבית נקנה כחוק. דני דיין: להציל חיי המוכר.

עוזי ברוך , ו' בניסן תשע"ב

הבית החדש בחברון
הבית החדש בחברון
אריה דויס

גורם צבאי בפיקוד מרכז מותח ביקורת חריפה על המשפחות היהודיות שנכנסו באישון לילה לבית בחברון סמוך למערת המכפלה. "מדובר בפעולה מיותרת ומסוכנת על רקע יום האדמה החל מחר" אמר הגורם לערוץ 7.

"יש דרך מקובלת, גם אם הבית נקנה בכסף מלא, להיכנס לבית, והדבר צריך להעשות בתיאום עם מערכת הביטחון ולא בפעולה עצמאית או מחטף מסוכן", אמר הגורם.

הגורם קרא למשפחות היהודיות לעזוב את המקום מרצונם כדי לא להגיע לעימותים מיותרים שעלולים להבעיר את האזור כולו.

בתוך כך, ח״כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) הגיע לביקור מיוחד לבית הסמוך למערת המכפלה אליו נכנסו היום המשפחות ואשר נרכש ע״י היישוב היהודי.

"ביקרתי את המשפחות במקום וברור מעל לכל ספק כי הבית נרכש כדת וכדין וכי מדובר כעת ברכוש יהודי לכל דבר ועניין. אני קורא לשר הביטחון להורות לכוחות הביטחון לחלץ את הערבי שמכר את הבית ואשר נעצר ע״י הרשות הפלסטינית ולדאוג לבטחונו, אחרת יש סכנה ממשית לחייו, כפי שמלמד ניסיון העבר", אמר.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, הגיע בצהריים ל"בית המכפלה" בחברון אליו נכנסו הלילה שבע משפחות יהודיות. דיין ביקר במבנה, וברך את הרוכשים על המהלך. עם צאתו אמר "אך לפני מספר ימים הצהירו שופטי בג"ץ כי לזכות הקנין חשיבות ממעלה ראשונה. אם הבית נרכש כדין, אני מצפה מהממשלה וממערכת הביטחון לאפשר זכות זו גם למתיישבים יהודים ולא רק לערבים. דווקא בימים שבהם מועצת 'זכויות האדם' של האו״ם מכריזה שמגורי יהודים בחברון זו פגיעה בזכויות אדם, ראוי שכל הגורמים הרשמיים במדינת ישראל יפעלו לחיזוק מהלך הרכישה ובוודאי שלא יפריעו לו".

דיין גם קרא לממשלה לפעול בדחיפות להצלת חיי המוכר הערבי העצור בידי הרש״פ ושצפוי לו עונש מוות.