עובדי תנובה מקפיאים המחאה

וועד העובדים של תנובה החליט להקפיא פעולות המחאה עד לאחר חג הפסח על מנת לאפשר אספקת מוצרי החברה לצרכנים.

ניר הר זהב , ו' בניסן תשע"ב

עובדי תנובה מקפיאים המחאה-ערוץ 7
קוטג' תנובה
צילום: פלאש 90

וועד העובדים של תנובה הודיע אחר הצהריים (חמישי) כי החליט להקפיא פעולות המחאה עד לאחר חג הפסח על מנת לאפשר אספקת מוצרי החברה לצרכנים.

לדברי העובדים, המטרה היא לחתור לקיום משולש ההגינות – רווח הוגן לחברה, מחיר ושרות הוגן לצרכן ושכר הוגן לעובד. "החברה ובעלי מניותיה חייבים להעמיד לנגד עיניהם את טובת הצרכן ורווחת העובד, לא פחות מהשאיפה לרווחים", אמרו העובדים.

"נוכח החג ההולך ומתקרב, ומתוך רצון כן ואמיתי לקיים את מצוות "ושמחת בחגך", החליט הועד הארצי של עובדי תנובה להקפיא את כל פעולות המחאה, כולל שביתת האזהרה, במטרה לאפשר את אספקתם של כל מוצרי החברה לקראת החג, לטובת כלל ציבור הצרכנים ולדחות את פעולות המחאה שקוימו עד כה, על רקע הדרישה לחתימת הסכם שכר, עד לאחר חג הפסח. וועד העובדים הודיע להנהלת החברה על חזרה מלאה לעבודה", הודיעו העובדים.

עובדי תנובה דורשים תוספת שכר של 5% לשנה, הוספת רכיבי שכר לחישוב הפנסיוני, העברת עובדי דור ב', ששכרם ירוד יחסית, למעמד של עובד דור א' וזאת אחרי 7 שנות ותק בחברה.

כמו כן דורשים העובדים את ביטול התוכנית לפטר 220-300 עובדים שתפוקתם נמוכה והשעיית הרפורמה בשיטת החלוקה עד לדיון חדש בנושא.