מכשיר נייד סלולארי
מכשיר נייד סלולארי רויטרס

JEWISH EBOOKS  הינו אתר אינטרנט המציע מאות ספרים דיגיטאליים להורדה בטאבלטים, מחשבים או סמרטפונים, במחירים אטרקטיביים. החברה אשר פועלת בארה"ב ובארץ הינה אחת היחידות אשר מציעה מכירת ספרים דיגיטליים בעברית ומתמחה בספרות יהודית, דתית ומקצועית.

בעזרת הצפנה עולמית (DRM) ורישיון מיוחד להצפנת ספרים של חברת ADOBE, JEWISH EBOOKS מאפשר הורדת ספרים דיגיטאליים למגוון רחב של טבלאטים.האתר מציע כ-1200 ספרים דיגיטליים עם אוריינטציה יהודית ומקצועית: ניהול כלכלה, פסיכולוגיה, בישול, ספרי לימוד, לימוד שפות, ספרות תורנית, ספרי ילדים ועוד.

לאחרונה,השיק האתר שירות ייחודי להשכרת ספרים דיגיטליים: "ספרייה דיגיטלית". בדומה לענקית הספרים AMAZONE , מציע JEWISH EBOOKS מנויים להשאלת ספרים דיגיטליים לזמן מוגבל. לדוגמא:המנוי הבסיסי מציע 4 ספרים לחודש בעלות של 19.90 ₪ כאשר זמן הקריאה לאחר הורדת הספר מוגבל ל-14 יום. בנוסף קיימים גם מנוי משפחתי ( עד 10 ספרים לחודש תמורת 39.90 ₪) ומנוי זהב (המאפשר להוריד כ- 20 ספרים במהלך השנה שלמה, תמורת 159 ₪ ).

מדובר בממשק הראשון מסוגו בישראל וראשי JEWISH EBOOKS צופים כי המהפכה הטכנולוגית רק תגדל בדומה לביקוש לספרים דיגיטליים: " אנו מאמינים כי מדובר במהפכה של ממש בתפיסה ובשימוש שלנו בספרים ואנו כבר עובדים על מאות ספרים חדשים שצפויים להיכנס למלאי כולל ספרים בשפות זרות, מגזינים ועוד", אומר יוסי לוי מנכ"ל JEWISH EBOOKS בישראל ומוסיף:

"הספרייה הדיגיטלית מתעדכנת בכל שבוע בספרים חדשים ומאפשרת לחובבי הקריאה להעשיר את עולמם במגוון ספרים, ללא צורך ברכישתם בעלות גבוהה".

עוד מציין לוי "בארה"ב כ-18% מהציבור קורא ספרים אך ורק באמצעות טבלאטים. אנו צופים כי מגמה זו תתפשט לישראל וכי בזמן הקרוב, נראה את המהפכה הדיגיטלית בולטת גם בתחום הקריאה".

jewish ebooks הינה חברה הפועלת בשוק האמריקאי והאתר שלה באנגלית הינו הכתובת הגדולה ביותר בעולם היהודי לספרים דיגיטליים, כעת עם כניסתה לשוק הישראלי היא מביאה משב רוח מרענן וסטדנרטים גבוהים לשוק הספרים הדיגיטלי הישראלי.