שנה לפיגוע בנחל עוז: "לאן נעלמה המדינה?"

אמו של הנער דניאל ויפליך הי"ד שנרצח מפגיעת טיל נ"ט ליד נחל עוז, מפנה אצבע מאשימה לממשלת ישראל. "עד כה לא עדכנו אותנו מה קרה".

בני טוקר , ו' בניסן תשע"ב

שנה לפיגוע בנחל עוז: "לאן נעלמה המדינה?"-ערוץ 7
האוטובוס שנפגע מנ"ט
פלאש 90

שנה חלפה מאז הפיגוע בג' בניסן בו נרצח הנער דניאל ויפליך בן ה-16 הי"ד, שנפגע מפגיעת טיל נ"ט שפגע באוטובוס ילדים, סמוך לנחל עוז.

אמו של דניאל, תמר ויפליך, עולה מדי שבוע לקברו שליד בית שמש, ומוצאת שם נחמה ליגונה. בראיון לערוץ ,7 היא מספרת על שנה של געגועים עזים, "אין מילים, כל שבוע אני הולכת לקבר ליד בית שמש, אני מרגישה שה' נותן לי כח. יש לי המון אמונה וזה מחזק את כל המשפחה. דניאל שומר עלינו, אין לי ספק. חודש לפני הפיגוע המשגיח של דניאל בישיבה, אמר לנו שיש לו נשמה גדולה שלא שייכת לדור הזה".

תמר ויפליך ובעלה יצחק, נפגשו עם כל גדולי וצדיקי הדור, שאמרו להם שדניאל היה נשמה מיוחדת. "שאלנו אותם מה לעשות לעילוי נשמתו, אמרו לנו שלא צריך לעשות כלום, הוא היה קרבן פסח".

לתמר ויצחק ויפליך נותרה בת אחת ויחד הם מנסים להמשיך את החיים. "לבת יש הרבה תמיכה מהחברות, אבל ליצחק יותר קשה. הנשים הרי תמיד יכולות לבכות ולדבר עם חברות, לגברים יותר קשה להתמודד עם האבדן. כשאתה מסתכל על כל הטרגדיות שקרו לאחרונה אין לך ברירה אלא להאמין שהמשיח בדרך, זה לא הגיוני שיש כל כך הרבה אסונות".

לטענתה עד כה, שנה מאז הפיגוע, לא שוחח איתם אף נציג מהממשלה או מהצבא כדי להסביר להם מה בדיוק קרה באותו יום. תמר מספרת שיותר מאוחר נודע להם, שבאותו יום של הפיגוע קיבלו כוחות צה"ל התרעות על ירי של טילים ולכן כל הרכבים הצבאיים התפנו מהמקום. לדבריה לא מובן לה עד עצם היום הזה, מדוע הצבא התיר לאוטובוס הילדים לעבור במקום.

היא תמהה, מדוע המשפחה לא עודכנה עד היום האם המחבל שירה את הטיל שהרג את בנה נתפס, "עד היום אף נציג ממשלתי לא דיבר איתנו".

ערוץ 7 פנה לנציגות הממשלה ולדובר צה"ל לקבלת תגובה לטענות המשפחה. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הפנייה תועבר לידיעת הגורמים הנוגעים בדבר ותוכנה יישקל בתשומת לב קפדנית וראויה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל משתתף בצער המשפחה. מפקד האוגדה ביקר בבית המשפחה במהלך השבעה והסביר את שאירע.
הגבלות והנחיות לאזרחים ולחיילי צה"ל ניתנות בהתאם למידע ולהערכות המצב, תוך התחשבות בשגרת החיים של תושבי עוטף עזה.
באירוע המדובר המידע הצביע על כוונת ארגוני הטרור לפגוע בכוחות צה"ל ולאור זאת הוגבלה התנועה בציר סעד-נחל עוז".

גורמים צבאיים הוסיפו כי צה"ל מקיים קשר שוטף ורציף, תוך שיתוף פעולה הדוק, עם גורמי הביטחון ביישובים.