בכירי האתר "בחדרי חרדים" נעצרו

משטרת ירושלים פשטה הבוקר (ראשון) על משרדי אתר האינטרנט "בחדרי חרדים" בחשד כי גורמים באתר חשודים בסחיטה ואיומים.

אפרים מורנו , ט' בניסן תשע"ב

בכירי האתר "בחדרי חרדים" נעצרו-ערוץ 7
מעצר לא נעים
צילום: פלאש 90

משטרת ירושלים עצרה הבוקר (ראשון) שלושה בכירים מהאתר החרדי "בחדרי חרדים" בחשד לסחיטה ואיומים.

בשעות הבוקר הגיעו למשרדי האתר "בחדרי חרדים" בלשים של משטרת ישראל בעקבות חקירה סמוייה שהתנהלה כנגד מפעילי האתר. על פי החשד מפעילי האתר סחטו מספר גורמים בחברה החרדית דרך אתר האינטרנט. 

משטרת ירושלים מסרה כי "מתנהלת חקירה נגד אתר האינטרנט "חדרי חרדים" בגין סחיטה ואיומים. נעצרו מספר מעורבים בפרשה ונעשו חיפושים במקומות שונים. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים. על יתר פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום".

האתר "בחדרי חרדים" הוקם לפני כעשר שנים. בתחילת דרכו שימש בעיקר כמערכת פורומים בא ניהלו אנשי החברה החרדית קשר, ובהמשך הדרך הפך להיות אתר אינטרט חדשותי למידע על המתרחש בחברה החרדית, ובחצרות החסידיות.

מקורות באתר סירבו להתייחס לפרשה וציינו כי להפתעם בשעות הבוקר פשטו בלשים של המשטרה על משרדי האתר וערכו חיפוש, שבסופו הוחרמו ציוד ומסמכים. בהתחלה חשבו העובדים באתר כי מדובר במתיחה של אחד באפריל. באתר "בחדרי חרדים" הפנו למנכ"ל האתר גיא אך באורח פלא לא ניתן להשיגו.

אריה עמית: טרור תקשורתי

ניצב בדימוס אריה עמית, מקורבו של הרב הרב יאשיהו פינטו, התראיין בעבר לערוץ 7 בעקבות דיווח על סחיטת הרב שנעשתה בשיתוף עם גופי תקשורת בארה"ב, "נראה שמדובר בפרשייה של טרור תקשורתי. אנשים שמחזיקים בגופי תקשורת של אינטרנט רדיו וטלויזיה. ניהלו בחודשים האחרונים מסע השמצה נגד הרב פינטו. אותם אנשים יודעים שבמיוחד בחברה החרדית כשיש שמועה קשה על בן אדם מסויים, אי אפשר להשתקם מזה. הם יודעים את הכוח שיש להם בידיים ולכן הם ניסו לסחוט את הרב פינטו. מוסדות 'שובה ישראל' מגייסות תרומות רבות בזכות פעולתו המבורכת של הרב פינטו".

בהמשך הוסיף עמית שהסוחטים היו חלק מהעמותה, "הרב פינטו החליט לפני תקופה מסויימת כי הוא לא מסכים להמשיך עם התנהלות מסויימת שהייתה ב'שובה ישראל', אותם אנשים לא אהבו את השינויים..." עמית מציין כי אותם אנשים לא קיבלו משכורת מהעמותה.

לסיום אמר עמית כי "אנשים לא מכירים את כוחו ועוצמתו של הרב יאשיהו פינטו. העזרה לזולת שלו - ממש מדהימה. החקירה מתנהלת בחודשים האחרונים בארצות הברית ובמרוצת הזמן היא מסתעפת ככל שמתגלים פרטים. ישנם רבנים ואישי ציבור רבים שמעורבים בפרשה, וברגע שיתגלו כל הפרטים תתרחש רעידת אדמה בעולם החרדי".