מי הבוס? ברק או נתניהו?

נתניהו פנה לברק בבקשה שיאפשר לתושבים היהודים בחברון למצות את ההליך המשפטי לפני פינוי בית המכפלה. ברק לא ביטל את הצו.

חזקי ברוך , י' בניסן תשע"ב

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש הערב (שני) משר הביטחון ברק להקפיא את פינוי בית המכפלה בחברון.

נתניהו הסביר לברק כי יש לאפשר לתושבים היהודים למצות את כל ההליכים המשפטיים שעומדים לרשותם לפני ביצוע תוכנית פינוי בכוח. לפי שעה, ברק לא מתכוון לבטל את הצו ובכוונתו לשלוח בימים הקרובים כוחות שיפנו את המבנה.

בעקבות הוצאת צו הפינוי לדיירי בית המכפלה, יגיע מחר שר התחבורה, ישראל כץ, לביקור הזדהות במקום.

השר כץ ייפגש עם ראש המועצה המקומית קרית ארבע, מלאכי לוינגר ועם תושבי הבית בכדי לתמוך בהם מול החלטת המינהל. השר שוחח הערב עם ראש הממשלה וביקש ממנו להורות על שר הביטחון, אהוד ברק, לא לבצע את החלטת המינהל לפנות התושבים.
לדבריו "זכותו של כל יהודי להתיישב בכל מקום בארץ ישראל ובוודאי בחברון, בטח כאשר ביתו נקנה כדין וכחוק".

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ, כינה את צו הפינוי שניתן לבית המכפלה בחברון - הזוי. "נתניהו שוב עומד למבחן האם ברק ראש הממשלה או ביבי. האם ליהודים מותר לרכוש בית בעיר האבות או רק לערבים? האם החוק והמשפט וזכות הקנין עומדים רק לערבים או גם ליהודים; האם הליכוד היא מפלגת השלטון או שמא עצמאות. על נתניהו לגלות מנהיגות ולבטל את הצו ההזוי מיד".

בצה"ל רואים בחומרה את הכניסה לבית ולדברי גורמים צבאיים על תושבי המקום היה לבקש אישור לפני הכניסה לבית מאחר וצה"ל הוא הריבון בשטח. תושבי המקום היהודים מקווים כעת כי שרי הממשלה וחברי הכנסת מימין ומשמאל יבלמו את תוכניותיו של ברק שעלולות להדרדר לשפיכות דמים.