השר כץ בבית המכפלה:
השר כץ בחברון: "ברק לא יחליט לבד על פינוי"

השר כץ ביקר בבית המכפלה בחברון. "החלטה על צעד כזה צריכה להיות החלטה של הממשלה ולא רק של משרד אחד". האולטימטום לפינוי נדחה.

אורנית עצר , י"א בניסן תשע"ב

שר התחבורה, ישראל כץ, אמר הבוקר בעת ביקור בבית המכפלה שבחברון כי הוא משוכנע שיהודים ימשיכו להתגורר במקום, "אם מישהו היה מערער על חוקיות הקנייה, זה היה מצב אחר. אין כאן מצב ביטחוני חריג שמאלץ את הפינוי, כל עוד הדבר נעשה כחוק ממשלת ישראל בראשות הליכוד צריכה לעודד את ההתיישבות" אמר השר.

כץ הוסיף כי "החלטה על צעד כזה צריכה להיות החלטה של הממשלה ולא רק של משרד אחד". הוא מסר כי ידבר שוב עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וידרוש פעם נוספת, לבטל את הפינוי.

שר התחבורה הודיע בביקור כי בכוונתו להאיץ את עבודות סלילת כביש הגישה אל מערת המכפלה, "זה הביטוי שלנו לעידוד ההתיישבות בחברון".

ראש עיריית חברון, חאלד עוסיילי, טען הבוקר בראיון לגלי-צה"ל ששטרי הרכישה של "בית המכפלה" מזויפים וכי ניתן להוכיח את זה בקלות.

האולטימטום שהציב שר הביטחון למתיישבי חברון לפינוי בית המכפלה אמור היה להסתיים היום בצהרים. ע"פ הודעת משרד הביטחון אם לא היו המתיישבים מפנים את המבנה עד השעה 15:00 היום הם יפונו בכוח, אולם לבקשת ראש הממשלה נתניהו אמש החליט שר הביטחון אהוד ברק לדחות את האולטימטום למתיישבים ולאפשר להם להוכיח את בעלותם על המקום.