בית המכפלה
ברק מכין תוכנית מבצעית לפינוי

במשרד הביטחון לא שינו עד כה את מועד פקיעת צו הפינוי בשעה 15:00 למרות בקשת ראש הממשלה. חברי כנסת בליכוד מזהירים מפינוי.

עוזי ברוך , י"א בניסן תשע"ב

יפונו? בית המכפלה.
יפונו? בית המכפלה.
חזקי עזרא

בשעה 15:00 צפוי לפוג האולטימטום שהציבו במשרד הביטחון לדיירי "בית המכפלה" בחברון לפינוי. למרות שראש הממשלה ביקש מברק לאפשר למתיישבים להוכיח כי קנו את המבנה כדת וכדין נערך שר הביטחון לתוכנית מבצעית לפינוי המבנה.

על פי הצו שהעביר אתמול המנהל האזרחי לדיירי הבית, אם לא יפנו את המקום יבוצע פינוי בכוח של המקום. הפינוי, אם יתבצע, צפוי להיעשות על ידי פקחים של המנהל האזרחי ושוטרים.

הבוקר הגיע שר התחבורה, ישראל כץ, על מנת לחזק את התושבים ואמר כי ישוחח שוב עם ראש הממשלה כדי למנוע את הפינוי.

"אם מישהו היה מערער על חוקיות הקנייה, זה היה מצב אחר. אין כאן מצב ביטחוני חריג שמאלץ את הפינוי. כל עוד הדבר נעשה כחוק, ממשלת ישראל בראשות הליכוד צריכה לעודד את התיישבות", אמר כץ. "החלטה על צעד כזה צריכה להיות החלטה של הממשלה ולא רק של משרד אחד. ברק לא יחליט לבדו על פינוי".

יו״ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס אמר הבוקר "חברון, הבירה הראשונה של העם היהודי, היא סמל לחידוש ההתיישבות המפוארת ביו״ש. אין איש בישראל שיפגע בה, אפילו לא שר הבטחון״, הצהיר אקוניס. ״היישוב היהודי בחברון חודש בפסח 1968. איש לא יפונה מחברון בפסח 2012".

ראש העיר חברון, חאלד עוסיילי, טען כצפוי בראיון לגלי צה"ל כי שטרי הרכישה של "בית המכפלה" מזויפים וניתן להוכיח את זה בקלות ."הכל כלאם פאדי, כמו שגם אתם אומרים. הכל מזוייף. בבית משפט בישראל יש תיק פלילי נגד אחד מהם שזייף את המסמכים של בתים אחרים. מי שמכר להם הוא לא בעל הבית וזהו זיוף, אני בטוח במה שאני אומר. זה שיהיה עוד בית זה מביא שלום? זה מביא קירבה בין העמים? להיפך, זה רק מביא בעיות".

תגובת רגבים מסרה בתגובה "מציעים לשרי ממשלת ישראל להפסיק לחשוב שהעם מטומטם וקונה את הלוקשים שמסירים מהם אחריות ומטילים אותה על צה"ל והמנהל האזרחי. האחריות להחלטה האומללה הזו, וכך גם למדיניות רדיפת מתיישבים ששברה שיאים תחת ממשלת הליכוד מוטלת על כתפי ראש הממשלה ועל כתפי כל אחד ואחד משרי הממשלה שמעדיף לשמור על עורו הפוליטי ולא להתעמת עם ראש הממשלה ולמנוע את העוול הזועק לשמיים.  תנועת רגבים קוראת לראש הממשלה ולשרים להתעשת מהר בטרם יהיה מאוחר".

חברת הכנסת ציפי חוטובלי ביקרה הבוקר בבית המכפלה בחברון מלווה בכ-30 צעירים מהליכוד ואמרה כי "לא ניתן לשר הביטחון לבצע פרובוקציות פוליטיות בנוגע לזכותנו על ארץ ישראל. אם חשובה לראש הממשלה דרכו הפוליטית והאידיאולוגית עליו למנוע את פינוי המקום. המתיישבים בבית יחגגו במקום את ליל הסדר, ועוד חגים רבים בהמשך".טוען....


צילום: דוד וילדר