בחסות הכבאית. גשר המוגרבים
בחסות הכבאית. גשר המוגרבים פלאש 90

שופטי בית המשפט העליון בירושלים החליטו כי תכנית השיפוץ לגשר המוגרבים תחזור לשולחנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה.

כזכור לאחר ההחלטה על הפיכתו של גשר המוגרבים לגשר קבע, הועלתה סוגיית הרחבת עזרת הנשים של הכותל המערבי. עותרים ערבים ביקשו לדחות את ההחלטה וטענו כי הרחבת עזרת הנשים היא פגיעה בסטאטוס קוו שקיים בהר הבית. המדינה טענה כי מדובר בשטח של הכותל המערבי ושאין בעיה להגדיל את עזרת הנשים. כעת החליטו שופטי העליון כי ההחלטה על הגדלת עזרת הנשים של הכותל המערבי היא משמעותית, ועל כן יש לדון בה מחדש במועצה הארצית לתכנון ובנייה.

בראיון לערוץ 7, אומר חבר מועצת עיריית ירושלים,  אלישע פלג, שאין לו ספק שכל ההתעסקות עם השינויים בגשר המוגרבים היא התעסקות מסוכנת, "כולנו זוכרים את מהומות מנהרת הכותל, אף אחד לא רוצה להדליק את ירושלים. נכון שהגשר הזמני הוא מכוער, אבל כל דבר צריך לבוא בעיתו".

לדבריו ההחלטה של עיריית ירושלים בזמנו, להוציא צו הריסה לגשר הזמני, הייתה שגיאה, "זו פירומניה ללכת ולהגיד למהנדס העיר שיוציא צו של מבנה מסוכן ולהרוס את הגשר הזמני, זה ממש פירומניה. אנחנו זוכרים את אירועי מנהרת הכותל, אנחנו לא רוצים להצית את העיר מחדש".

אלישע פלג סבור שהכתובת היחידה לטיפול בסוגיית גשר המוגרבים, היא משרד ראש הממשלה, "הדרג המדיני צריך לתת כיוון פעולה לטיפול בסוגיה העדינה הזאת ולא המועצה לתכנון ובנייה".