בית המכפלה יפונה החודש

גורם מדיני אמר את הדברים לאחר הדיון שקיים ראש הממשלה נתניהו עם השרים ברק, בגין ויעלון, כך על פי דיווח בקול ישראל.

עוזי ברוך , י"ב בניסן תשע"ב

יפונה? בית המכפלה בחברון
יפונה? בית המכפלה בחברון
פלאש 90

נתניהו נערך לפינו הבית בחברון. גורם מדיני אומר כי בית המכפלה בחברון יפונה מיושביו בתוך שלושה שבועות, כלומר חודש מיום הכניסה אל הבית. כך דווח הבוקר בקול ישראל.  

הגורם אמר את הדברים לאחר שאמש דן בעניין ראש הממשלה נתניהו עם השרים ברק, בגין ויעלון. השיחות בפורום צפויות להימשך. אתמול פג המועד לפינוי הבית על פי הצו שהוציא המינהל האזרחי.

יחד עם זאת הדגיש הגורם כי אם באמת יוכח מעל לכל ספק כי הקנייה בוצעה כחוק - ההחלטה תשתנה.

 אמש ערכו התושבים טקס חנוכת בית במקום.

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף אתמול בחריפות את החלטת שר הביטחון להוציא צו פינוי לתושבי בית המכפלה בחברון. בהרמת כוסית לשנה החדשה אמר"כשאני מסתכל על מגרון ועל חברון זה אבסורד. כאן אין זכות קניין ומבקשים לפנות ובחברון יש זכות לקניין ומבקשים לפנות", אמר.

ליברמן הוסיף "ההחלטה על בית המכפלה צורמת ומבחינה קואליציונית מדובר בשגיאה חמורה ואני לא רוצה להרחיב".

אל הבית הגיעו אתמול חברי כנסת ושרים בהם השרים משה כחלון וישראל כץ, סגנית השר גילה גמליאל וחברי הכנסת ציפי חוטובלי ואורי אריאל. שר התחבורה אף קבע מזוזה במקום ואמר: "אין כאן מצב ביטחוני חריג שמאלץ את הפינוי. כל עוד הדבר נעשה כחוק, ממשלת ישראל בראשות הליכוד צריכה לעודד את ההתיישבות. החלטה על צעד כזה צריכה להיות החלטה של הממשלה, ולא רק של משרד אחד". שר התחבורה הודיע כי בכוונתו להאיץ את עבודות סלילת כביש הגישה אל מערת המכפלה: "זה הביטוי שלנו לעידוד ההתיישבות בחברון".