רקטת גראד התפוצצה באילת

שני פיצוצים נשמעו סמוך לחצות בעיר אילת. כוחות משטרה איתרו שרידים של רקטת גראד שככל הנראה נורתה מסיני. לא היו נפגעים.

אלעד בנארי - ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ב | עודכן: 07:05

כוננות סמוך לאילת
כוננות סמוך לאילת
רויטרס

לפחות רקטת גראד אחת נורתה סמוך לחצות לעבר העיר אילת. 

הרקטה התפוצצה באזור בנייה בשכונת מגורים בעיר. כוחות הביטחון מנסים לאתר את מקום נפילת הרקטה השנייה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על פי ההערכות, הרקטה נורתה מאזור סיני.

כוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות בעיר לאחר שמעט אחרי חצות התקבלו דיווחים רבים על שמיעת מספר פיצוצים עזים באזור. מנכ"ל מגן דוד אדום, אלי בין, הנחה את מחוז דרום של מגן דוד אדום להעלות את רמת הכוננות.

תחילה מסרה המשטרה למאות האזרחים שטילפנו כי לא מדובר בנפילת רקטות בעיר. אך מאוחר יותר הכוחות גילו את שרידי הרקטה והחשש הוא כי לעבר העיר שוגרה רקטה נוספת.

ענת, תושבת ששמעה את השריקה ואת הפיצוצים סמוך מאוד לביתה, סיפרה ל"ישראל היום": "שמעתי שריקה ושני פיצוצים רועשים במיוחד, ממש בסמוך לביתי. ראיתי ענן חול בסמוך לאתר הבנייה". דודו תורג'מן (24) שמע את הפיצוצים בדיוק אחרי שהחנה את רכבו: "היה בום חזק והתכופפתי בבהלה. ראיתי ענן אבק עצום והתקשרתי למוקד 100".

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, יקיים הבוקר הערכת מצב עם מפקד פיקוד דרום, אלוף טל רוסו, וראש אמ"ן, אלוף אביב כוכבי. הועלתה רמת הדריכות והכוננות של כוחות צה"ל באזור.

לפני כמעט שנתיים, באוגוסט 2010, נורו חמישה טילי קטיושה לעבר העיר אילת. באותה תקרית התפוצצו שני טילים בשטחים פתוחים ושלושה נפלו בים.