קבר רבי נחמן, אומן
קבר רבי נחמן, אומן עוזי ברוך

אמנם כבר יצא דיסק עם השם הזה, אבל שולי רנד שאב את השראתו מרבו, ו"נקודה טובה" הוא אולי הסמל המסחרי הבולט ביותר של רבי נחמן.

לכן לא מפתיע שספר קומיקס על רבי נחמן נושא את אותו השם - המעיד על נושא הספר: לחפש את הנקודה הטובה שבכל אדם.

בספר, היוצא לאור בסדרת "סיפור קטן על איש גדול"- סדרת הקומיקס החדשה מבית ספריית בית אל, מתמקדת העלילה ברבי נחמן במסעו הידוע לארץ ישראל.

בראשית הספר מופיעה "תעודת זהות", המספקת מידע בסיסי לקורא המתעניין: מפרטי ביוגרפיה בסיסיים ועד לתיאור תמציתי (מאוד) של דרכו הרוחנית.

בספר עצמו מסופר על חוויותיו של רבי נחמן במסע עם תלמידו רבי שמעון. בתוך הסיפור מופיעים אמרותיו וסיפוריו של רבי נחמן: החכם ותם בהופעות אורח קצרות, ואמרותיו הידועות יותר ('העיקר לא לפחד כלל' הוא זועק באותנטיות) וגם הפחות ('בין מדרגה למדרגה יש חלל'  הוא מסביר לתלמידו).

את הספר אייר אברהם זמורה - אנימטור ידוע לאו דווקא בתחום ספרי הילדים הדוסים (קרלו וביסלי הם יצירות יותר מוכרות שלו). לדבריו, באיור דמויות יהודיות הוא מוצא את ייעודו האמיתי. ואכן, ניכר שהדמויות צוירו ביד אוהבת ומוכשרת.

את הסיפור כתבה רננית פרשני, גם היא מוכרת יותר כתסריטאית של "סרוגים" מאשר ככותבת ספרי ילדים על צדיקים, וגם היא עשתה את מלאכה נאמנה: הסיפור מעניין והקצב מדויק.

הספר הוא מהראשונים בסדרת קומיקס על דמויות מתקופות שונות בהיסטוריה היהודית, אנשים שתבונתם ותורתם משפיעות עלינו עד היום.

מהספר ניתן להכיר את תורתו של רבי נחמן מאומן – ברסלב, בדרך עקיפה ולאו דווקא כחלק מהטרנד ה'ברסלבי', אלא כהיכרות עם תורה עמוקה ומאירת פנים.