לנדאו: ברק מלגלג על נתניהו

ברק מקפיא את הבנייה בהתנחלויות כבר יותר מ-3 שנים ומונע כניסה לבתים וחיבור לחשמל גם במקומות שבהם אושרו כל התוכניות.

עוזי ברוך , י"ג בניסן תשע"ב

ד"ר עוזי לנדאו
ד"ר עוזי לנדאו
צילום: פלאש 90
השר עוזי לנדאו מ-"ישראל ביתנו" אומר כי שר הבטחון ברק, ראש מפלגה קטנה כדבריו, מלגלג על הליכוד ועל ראש הממשלה ומיישם את מדיניות מפלגתו כלפי ההתיישבות ביהודה ושומרון.
 
לדבריו, ברק מקפיא את הבנייה בהתנחלויות כבר יותר מ-3 שנים ומונע כניסה לבתים וחיבור לחשמל גם במקומות שבהם אושרו כל התכניות. "שר הבטחון מעודד את היסודות הקיצוניים בקרב ערביי חברון", אמר לנדאו, "פוגע בסדר הציבורי ומסייע לצד הפלסטיני".

עוזר שר הבטחון לענייני התיישבות, איתן ברושי, אומר כי הפינוי המיידי התחייב כשהתברר שכניסת המתנחלים לבית המכפלה לא היתה חוקית. גם ההתיישבות היא לא מעל החוק, אמר ברושי. לדבריו התנחלויות סנסנה וברוכין, שנתניהו דיבר על הכשרתן, הוקמו על פי החלטות ממשלה ורק בשל שגיאות טכניות האישורים עדיין לא מוסדרים. השניים דיברו הבוקר בקול ישראל.

שר הביטחון כינה אתמול את התושבים בבית המכפלה "פולשים" והבהיר כי הפינוי בוצע בהוראתו, בהתאם לצו שהוצא נגד המתיישבים. "אמשיך לפעול לשמירת החוק והדמוקרטיה תוך הבטחת מרות המדינה על אזרחיה", אמר ברק והדגיש כי "אין לאפשר מצב שבו ננקטות פעולות המנוגדות לחוק במטרה לקבוע או להכתיב לשלטון עובדות בשטח".

השר מיכאל איתן (ליכוד) היה היחיד מבין כל אנשי הליכוד שיצא להגנתו של ברק ואמר: "מגוחך שיש שרים בממשלה שמשתלחים בשר הביטחון על מהלך שבוצע מכוח המלצת היועץ המשפטי לממשלה ובהסכמתו המלאה של רה"מ. אם יש להם ביקורת, צריך שיהיה להם האומץ להפנות אותה אל מי שעומד בראש המערכת".