גלעד שליט למען פולארד

גלעד שליט חתם על העצומה הקוראת לנשיא להביא לשחרור של פולארד לפני קבלת "מדליית החירות". אסתר פולארד: עזרו לי לתת ליהונתן תקווה.

ניר הר זהב , י"ג בניסן תשע"ב

גלעד שליט. מחבלים חוזרים לכלא
גלעד שליט. מחבלים חוזרים לכלא
Israel news photo: IDF Spokesperson

גלעד שליט והוריו אביבה ונועם מצטרפים לעצומה שקוראת לנשיא שמעון פרס לפעול לשחרורו של המרגל הישראלי יהונתן פולארד מהכלא בארצות הברית אחרי כמעט 27 שנים, לפני קבלת "מדליית החירות" מהנשיא האמריקני ברק אובמה.

בועד למען פולארד מברכים על הצטרפותו של גלעד שליט לעצומה, "הנשיא פרס הוא מהדיפלומטים הגדולים בעולם אם לא המוביל שבהם. אין לנו ספק שאם הנשיא יפעיל את כל כובד משקלו לפני ומאחורי הקלעים אין לנו ספק שנראה תוצאות כבר בימים הקרובים", אומרים בועד.

בתוך כך רעייתו של יהונתן, אסתר פולארד, שיגרה לעולם היהודי קריאה לפעול למען שחרור בעלה. "קשה יהיה לכם אולי להאמין, אבל בדקות הספורות שיש ליהונתן אפשרות לדבר בטלפון, הדבר הראשון שהוא רוצה לדעת הוא "כמה חתמו היום על העצומה?". אני מקווה שזה יצליח להסביר לכם קצת, כמה ההתגייסות שלכם למענו נותנת לו תקווה".

פולארד כותבת "בלתי אפשרי לתאר את התחושות הקשות של יהונתן ושלי לקראת חג החירות ה-27 שלו בכלא. התקווה שאולי בעוד רגע יקרה הנס וגם יהונתן יזכה ל"יציאת מצרים", מתערבבת בכאבי תופת וייסורים קשים שיהונתן סובל מהם בשל מצבו הבריאותי המתדרדר".

"כשאתם עוסקים כעת בהכנות לחג החירות, אנא חשבו על יהונתן והתפללו שגם הוא יזכה להיות בן חורין בטרם יהיה מאוחר מדי.
בתפילה לחירות שלימה", כתבה.

העצומה הביאה את פרס להודיע: אפעל לשחרורו

בעצומה נקרא הנשיא פרס לפעול לשחרורו של יהונתן לפני קבלת מדליית החירות "אנו חשים כי לא נוכל להשלים עם קבלת המדלייה בה בעת שארה"ב עדיין מחזיקה את יהונתן פולארד בכלאה כבר למעלה מ-27 שנים כאשר כיום גם בכירים אמריקנים מהשורה הראשונה כבר מודים שהמשך המאסר מנוגד למוסר ולצדק".

על העצומה חתמו, בין השאר, פרופ' אמנון רובינשטיין, השחקן רמי ברוך, הזמרת רוחמה רז ועוד.

עזאם עזאם ששוחרר לאחר 8 שנות מאסר בכלא המצרי חתם גם הוא על העצומה. "אני לא רוצה לחשוב על האפשרות שיהונתן לא ישוחרר וימשיך להנמק שם בכלא", אמר עזאם, "בלי להשוות, אני מצטמרר מלחשוב איך אני הייתי מרגיש אם אירוע כזה היה מתקיים במצריים כשאני הייתי עדיין כלוא. אי אפשר לחכות שהוא ימות שם בכלא".

בעקבות פרסום העצומה הצהיר הנשיא בדף הפייסבוק שלו כי בכוונתו "לפעול בנחרצות לשחרור פולארד לקראת קבלת המדליה יד ביד עם הועד למען פולארד".