"פינוי 'בית המכפלה' - משיקולים מפלגתיים"

ח"כ אלקין תוקף את ברק בתגובה לידיעה ששהב"ט הזמין סקר פוליטי לאחר פינוי הבית בחברון כדי לבדוק איך הפינוי השפיע על מצב מפלגתו

בני משה , י"ג בניסן תשע"ב

אלקין: כעת נחשפה האמת
אלקין: כעת נחשפה האמת
הלל מאיר

בתגובה לפרסום הידיעה על כך שאהוד ברק הזמין סקר פוליטי לאחר פינוי הבית בחברון כדי לבדוק איך הפינוי השפיע על סיכויו לעבור אחוז החסימה, תקף יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ זאב אלקין את שר הביטחון: ״יצא המרצע מהשק!! כבר מספר ימים אני טוען שברק התייאש משיריון בליכוד והחליט לנסות לעבור את אחוז החסימה דרך גיוס קולות בשמאל בזכות פגיעה ב350,000 מתיישבים ישראלים ביהודה ושומרון".

סקר פנימי של מפלגת עצמאות, שנערך ביום רביעי בערב על ידי תומכיו של שר הביטחון, מגלה כי אילו הבחירות לכנסת התקיימו כיום, המפלגה הייתה זוכה בשלושה מנדטים. זאת לעומת שני מנדטים בלבד שניבאו לעצמאות סקרים קודמים.

לפחות על פי הסקר שהזמין ברק, נראה שהחלטת שר הביטחון לפנות את בית המריבה הצליחה למשוך אל מפלגתו תומכים חדשים. גורמים בסביבתו של ברק אומרים כי "אין ספק שהאירוע בחברון השפיע על אנשים במרכז-שמאל, שרק חיכו לראות את ברק עושה מהלך כזה. אנחנו מרוצים, משום שיש כאן שינוי מגמה, והמגמה החדשה די ברורה וחיובית".

על כך הגיב אלקין: "אסור להשאיר את מתיישבי יו"ש בני ערובה במשחק פוליטי של פוליטיקאי ציני וכושל. חייבים להפקיע מידיו של ברק את הטיפול במתיישבי יהודה ושומרון״.