פינוי הפצוע הבוקר
פינוי הפצוע הבוקרזק"א

אהרון אלכסנדר שהותקף באוקראינה, ככל הנראה ע"י אנטישמים, נחת הבוקר בארץ והועבר לבית החולים "איכילוב" בתל אביב. מצבו מוסיף להיות קריטי והוא מונשם ומורדם.

יואל אסמן מתנדב זק"א קייב, אמר "מדובר באירוע קשה מאוד, אנו חברי הקהילה היהודית בקייב נמצאים כל הזמן עם אלכסנדר ומאוד דואגים לבריאותו. צוות רופאים שיצא מישראל במטוס אמבולנס מיוחד אתמול אחר חצות הגיע לקייב והכין את הפצוע להטסה לישראל, אני והרופאים נחתו בארץ בשעה 9:30", סיפר.
 
"אמבולנס זק"א עם צוות מתנדבים המתין לנו ואנו מעבירים את אלכסנדר בליווי הרופאים לבית החולים איכילוב להמשך הטיפול במחלקת טיפול נמרץ. נשיא הקהילה היהודית בקייב מר אלכסנדר לוין מימן את הטיסה הפרטית ובית החולים איכילוב נרתם ותרם את כל הטיפולים בפצוע". פרופ' פטריק סורקין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי במרכז הרפואי תל-אביב אמר "מצבו כרגע מוגדר קשה ויציב. אלכסנדר הינו מחוסר הכרה וסובל מפגיעות קשות בעיקר בפנים ובראש כולל שבר בבסיס הגולגולת ושברים בבית החזה".

אהרון (אלכסנדר) גונצ'ארוב, הותקף ככל הנראה ע"י קבוצת ניאו נאצים תקפה אותו על רקע אנטישמי. נציגי הקהילה היהודית בקייב משוכנעים שגלוחי ראש התקיפו את אלכסנדר סמוך לבית הכנסת המרכזי של העיר.

מצלמות אבטחה תיעדו בשעת לילה מאוחרת את הצעיר יוצא מבית הכנסת המרכזי של קייב, ברחוב שוטה רוסטאבלי, כשכיפה סרוגה על ראשו. אחרי שלא חזר למגורים בישיבה בה הוא לומד, החלו אנשי הקהילה לחפש אחריו והצליחו למצוא אותו מחוסר הכרה, באחד מבתי החולים המקומיים, כשפניו מושחתים.

האברך הצעיר עבר ניתוח בראשו ומצבו מוגדר כעת אנוש. לבד מפגיעה חמורה בראש, הוא ספג גם מכות יבשות בפלג גופו העליון ונפגע בכתפיו.