למנוע. ישי
למנוע. ישי פלאש 90
השר אלי ישי הגיב אמש לדבריו של הסופר הגרמני גינטר גראס שאמר כי ישי מזכיר לו את ראש השטאזי - המשטרה החשאית בגרמניה המזרחית.
 
"אין ספק, שגינטר, כבוגר משטרים אפלים, ידע בדרך כלל לזהותם. אך הפעם טענתו היא טעות, מדובר על משטר חכם ומחושב, הגאה במדינתו, עוצמתו ויהדותו".ישי הוסיף "במידה ויהיה מעוניין להניח עטו מכתיבת שירי אנטישמיות, אשמח להסביר לו בארץ נייטרלית מדוע גרמני שהתנדב  ליחידת האבטחה, או בשמה 'יחידת הגלולות', של האס. אס בראשות הנאצי היינריך הימלר, אין לו הזכות להיכנס למדינת עם אשר ניסה לקדם את השמדתו. טעותי היחידה כשר הייתה שלא קידמתי ההנחיה בכניסתי לתפקיד, אך עדיף מאוחר מאשר אף פעם".גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם בשבוע שעבר תגובה לשירו של גראס. בהודעת נתניהו נאמר כי "ההשוואה שערך גראס בין ישראל לבין איראן היא מבישה". הוא הוסיף כי "תוכן דבריו אומר מעט מאוד על ישראל - אבל מעיד רבות על גראס עצמו".
 
בשבוע שעבר עורר גראס, אחד הסופרים המשפיעים הגרמניה, סערה כאשר בשיר שכתב טען כי "ישראל גרעינית, ולא איראן, היא שמהווה איום לשלום העולמי". בהמשך האשים את ישראל בכך שפתחה נגדו במסע הכפשות שנועד להרוס את המוניטין שלו.