תמונה מהאירוע
תמונה מהאירוע מועצה אזורית שומרון

ערבים מעקרבא חדרו הבוקר (חמישי) לשטח החקלאי של גבעת ארנון (777) באיתמר ותקפו באלות ובסלעים שני חקלאים יהודים.

אחד הפצועים בהתפרעות הוא מתן פוגל, אחיו של הרב אודי פוגל הי"ד. מתן נפצע בידו ממכות אלה. חברו נפצע בראשו, גם כן ממכות אלה. כוחות הביטחון עצרו חמישה פלסטינים באירוע. מתן ופצוע נוסף פונו שניהם לבית החולים בילינסון בפתח תקוה.

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, אומר כי "מדובר בארוע חמור, שהיה עלול להסתיים בלינץ'. זהו הארוע השני באותה גזרה באותם מאפיינים כשהפורעים מאים מאותו הכפר".

לדבריו, "בהתפרעות הקודמת פעילי שמאל קיצוני ישראלים הביאו איתם את הפורעים הערבים. אם מרחיקים מהאזור תושבים יהודים בצוים מנהליים, בודאי שאין סיבה שלא ירחיקו מהשומרון את פעילי השמאל הקיצוני המתסיסים את הערבים ואת אותם פורעים מעקרבא". 

רב הישוב איתמר, הרב נתן חי קורא לכוחות הביטחון לפעול בכל הכח ובכל הנחישות כדי לעצור את גל האלימות שהחל לאחרונה . "יש מי שמרים את הראש כדי לפגוע ביהודים ומי שלא יפעל בנחישות היום יצטער על כך מחר. אני מזועזע מהפגיעה באחיו של הרב אודי פוגל הי"ד , איתמר תתחזק ותיבנה על אף הרוצחים ועוזריהם".

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, אמר, "צה"ל חייב לעבור למדיניות של הרתעה במקום מדיניות של שוטרים וגנבים. מדיניות שעבור הפורעים הערבים מהווה עידוד להמשיך ולפגוע בחלוצים יהודיים שנתפשים בעיניהם כחסרי אונים". קצובר הוסיף "כמו כן על הממשלה להגיב בתגובה ציונית של הרחבת היישובים וכל נסיון פגיעה של פורעים ערביים יחד עם תומכיהם מהשמאל הקיצוני".

יו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה) אמר "כל עוד הממשלה תשדר שאנחנו זמניים בארץ מכורתינו תושביה הנוכרים של ארץ ישראל מבינים את הרמז פוגעים ומשפילים. השינוי צריך להיות אצלינו. נהיה גיבורים ואז הם יתנהגו כחגבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו