סטרוק: "לבטל את החוק האנטישמי"

במכתב לרה"מ קרא ארגון זכויות האדם ביש"ע לפעול להצלת חייו של המתווך הפלשתיני שקיבל גזר דין מוות על מכירת 'בית המכפלה'.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ב

בית המכפלה בחברון
בית המכפלה בחברון
פלאש 90

אורית סטרוק, מנהלת ארגון זכויות האדם ביש"ע קראה היום (ראשון) לראש הממשלה ולשר החוץ, המשפטים וביטחון פנים לפעול להצלת חייו של המתווך הפלשתיני בפרשת "בית המכפלה" בחברון, מוחמד אבו שהלה, שנידון למוות משום שמכר בית ליהודים בארץ ישראל.

במכתב קוראת סטרוק לפעול לביטול החוק האנטישמי דווקא בגבולה של ארץ ישראל "ארץ ישראל היא היום המקום היחיד בעולם, בו נאסרה בחוק מכירת קרקעות ליהודים משום שהם יהודים, וחמור מכך – אף הוטל עונש מוות על מי שעובר על חוק אנטישמי זה. מצב זה הוא בלתי נסבל בעליל בכל עת, ובשבוע בו אנו מציינים את יום השואה הוא בלתי נסבל שבעתיים. מן הראוי על שממשלת ישראל תדרוש מהרש"פ לבטל את החוק האנטישמי הזה, אשר אין ספק שלו היה קיים בספר החוקים של כל מדינה אחרת בעולם – היתה ישראל נמנעת מכל מגעים רשמיים עם אותה מדינה".

סטרוק טוענת במכתב כי לא זו בלבד שמשרד המשפטים מתעלם מן החוק ומשמעויותיו, הוא אף מתייחס לטענותיהם של מוכרי בתים ליהודים כי לא מכרו את הבית ומתעלם מן העובדה ש''הודאה'' זו התקבלה תחת איומי אקדח.

בארגון זכויות האדם ביש"ע אף מציינים כי המנהל האזרחי ממש מסכן חיי אדם כשפקידות פלשתיניות העובדות במנהל נחשפות למוכרי הבתים ויש בכך סכנה חמורה של דליפת השמות וסיכון חיי אדם.

לדברי סטרוק "דווקא בשבוע בו חל 'יום השואה' הגיע העת שממשלת ישראל תפעל כדי שתחת אחריותה לא יהיו חוקים אנטישמיים האוסרים מכירת בית ליהודי דווקא בארץ ישראל. בהתעלמות מן החוק מסכנת ממשלת ישראל את מוכרי הבתים ואסור שמצב זה יימשך".