7 בקתב"ים לעבר בית בהר הזיתים

ח"כ אריה אלדד טוען כי המשטרה מפקירה את ביטחונם של היהודים בהר הזיתים, "בקבוק תבערה הוא נשק ויש להגיב בירי לעבר מי שמשתמש בו".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ב

7 בקתב"ים לעבר בית בהר הזיתים-ערוץ 7
ערבים מתפרעים התפרעויות בראס אל עמוד מעלה הזי
צילום: פלאש 90

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) טוען כי המשטרה מפקירה את ביטחונם של היהודים בהר הזיתים על רקע האירועים האחרונים.

אלדד מציין כי אתמול בלילה הגיע מחבל רעול פנים עם עשרה בקבוקי תבערה לשכונת מעלה הזיתים והספיק להשליך שבעה מהם על דירות קרקע. במקום פרצה שרפה בדירה אחת. המאבטחים זיהו את המחבל וירו באויר והוא נמלט.

לדברי אלדד, המשטרה הגיעה וחקרה את המאבטחים בעקבות הירי. "על הרבה פחות מזה צריך היה להדיח את מפקד מחוז ירושלים", אמר אלדד. 

ח"כ אלדד גם תובע במכתב לשר לבטחון פנים להבהיר מחדש בהוראות הפתיחה באש כי בקבוק תבערה הוא נשק קטלני ויש להגיב בירי על מנת לפגוע במי שעושה בו שימוש. "חמור מכל יהיה אם המחבל שהתכוון לשרוף יהודים בשנתם ימשיך במעשיו בעוד המאבטחים שהעזו להגן על חיי התושבים יפוטרו מעבודתם".

לפני חג הפסח נחנכה נקודת משטרה בהר הזיתים בירושלים. השר יצחק אהרונוביץ' הדגיש בדבריו כי הקמת הנקודה בהר הזיתים במיקום אסטרטגי, מגביר את הביטחון של תושבי העיר והבאים לבקר במתחם.

אביגדור אוחנה, מנכ"ל המשרד לשרותי דת, אמר כי "הצורך באחיזה משטרתית בהר הזיתים עלה לאור מספר מקרים של יידויי אבנים ובקבוקי תבערה על הבאים לבקר במתחם וכן ניפוץ מצבות. אני מברך על הקמת נקודת המשטרה ומקווה שהדבר ישים קץ להתפרעויות".