ארגון ISM (תנועת הסולידריות הבינלאומית) אשר אנשיו הפיצו אתמול את הסרטון שבו נראה סא"ל שלום אייזנר חובט בפעיל שמאל זר, הוא ארגון שמאל קיצוני פרו-פלשתיני שנוסד 2001-ב ופועל בשטחי יהודה, שומרון ורצועת עזה. כך דווח ישראל היום.

באתר האינטרנט של הארגון נכתב כי מדובר ב"תנועה המונהגת בידי פלשתינים, המחויבת להתנגד לכיבוש הישראלי על ידי שימוש בשיטות פעולה ישירות ועקרונות של אי אלימות". בפועל מעוניינים פעילי התנועה להגביר את המודעות בעולם לסבל של הפלשתינים, אשר לשיטתם, "מוצגים במדיה העולמית כצד השווה לישראלים במקום כצד כבוש הנאבק למען חופש וזכויות אדם."

על פי הדיווח, מבדיקת פעילות התנועה עולה כי חלק מאנשי ISM עומדים בקשר עם פעילי טרור. בצה"ל מדגישים כי פעילי התנועה אף שימשו פעמים רבות "מגן אנושי," גם למחבלים פלשתינים. במהלך מבצע חומת מגן ,2002-ב למשל, התבצרו פעילי הארגון במוקטעה עם יאסר ערפאת.

בנוסף, בפיגוע של מחבלים מבריטניה בבר "מייקס פלייס" בתל אביב בשנת 2003 שבו נרצחו שלושה אזרחים ונפצעו יותר מחמישים  נטען כי המחבלים הסתייעו בארגון כדי להגיע לישראל. בשנת 2008 ראשי התנועה גם הצטרפו לקואליציה בשם ,Free Gaza Movement שהיתה מעורבת בניסיון פריצת הסגר על עזה באמצעות משט המוני.

כמו כן, מעורב הארגון בפעילויות מחאה נגד גדר ההפרדה בכפרים השונים, בעיקר בבילעין. פעילי התנועה נשלחים "לסייע בהגנה על האוכלוסייה הפלשתינית," הסובלת, לדבריהם, מהצקות מצד מתנחלים וחיילי צה"ל. לעיתים משתפת התנועה פעולה עם ארגוני שמאל קיצוניים כמו "תעאיוש" ו"אנרכיסטים נגד הגדר."