ח"כ לוין:
"פגיעה בעבודת הכנסת"

ח"כ יריב לוין ביקר היום (שני) בבית המכפלה וקרא לשר הביטחון לסיים לאלתר את הבדיקה. ח"כ לוין מחה על הניסיון לסכל את ביקורו במקום.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ב

ח"כ יריב לוין, יו"ר ועדת הכנסת, הגיע היום (שני) לביקור בבית המכפלה בחברון ורק לאחר שנאבק על דרישתו להיכנס לתוככי הבית מתוקף סמכותו, התקבל האישור משר הביטחון.

לדבריו, "הניסיון לסכל את ביקורי היום בבית המכפלה הינו בגדר פגיעה של ממש בעבודת הכנסת".

ח"כ לוין נפגש עם תושבי הבית במאהל שהוקם בסמוך ודרש למצות את הבדיקה כפי שהתחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו, "תושבי בית המכפלה פונו מביתם לפני כשבועיים, תקופה אשר ללא ספק הייתה ארוכה מספיק על מנת לבדוק את חוקיות רכישת המבנה", אמר ח"כ לוין. מחר צפויה להגיע למקום ח"כ מירי רגב (הליכוד).

השבוע דווח שהרשות הפלסטינית רוצה להוציא להורג את מוחמד אבו שהלה, המתווך הפלסטיני שרכש את בית המכפלה. ביצוע גזר הדין טעון כעת את אישור יו"ר הרשות אבו מאזן.

בעקבות גזר הדין שיגרו אתמול דוד וילדר ונועם ארנון מהישוב היהודי בחברון מכתב למזכ"ל האו"ם באן קי מון. "מזעזע לחשוב כי מכירת נכס ליהודים עדיין מוגדרת במקום כלשהוא בעולם כפשע שעונשו הוא מוות", כתבו השניים במכתבם, "עצם העובדה שזה חוק קיים במסגרת מערכת משפטית כלשהיא  מצביע על תפיסה ברברית מעוותת של המושג צדק, תפיסה המזכירה את שיטות המשפט של ימי הביניים".

"אנו פונים לכל המנהיגים הבינלאומיים לדרוש את ביטול גזר דין המוות התלוי ועומד נגד מוחמד אבו שאהלה", דרשו תושבי הישוב היהודי במכתבם, "כמו כן, יש לדרוש את שחרורו המיידי ממאסר, כי הוא לא ביצע פשע כלשהוא".