הולכים יותר, מחייכים יותר
הולכים יותר, מחייכים יותרפלאש 90

דבר פשוט כמו הליכה לטיול רגלי עשויה לקחת חלק חשוב בטיפול במחלת הדיכאון, כך על פי חוקרים מסקוטלנד.

בעבר הצליחו החוקרים להוכיח קשר בין התעמלות מאומצת ומסודרת להפחתת הסימפטומים של הדיכאון, אך ההשפעה של פעילות גופנית פחות מאומצת ופחות מסודרת מעולם לא הייתה מספיק ברורה.

עפ מחקר חדש שפורסם בעיתון הרפואי לבריאות נפשית ופעילות גופנית ומובא בהרחבה ברשת BBC הראה שלהליכות יש השפעה חזקה על דיכאון.

אחד מכל עשרה בני אדם עלול לסבול מדיכאון בשלב כלשהו בחייו. ניתן לטפל בדיכאון באמצעות תרופות, אך פעילות גופנית היא אחד מהמרכיבים הנפוצים ביותר במרשמי הרופאים לסימפטומים הראשוניים.

החוקרים מצאו שמונה מחקרים קיימים שהדגימו את השפעה ההליכה על המצב הנפשי, ובפרסום המחקר קבעו כי "להליכה ישנה השפעה חיובית על הדיכאון", והוסיפו כי ההשפעה דומה להשפעת פעילות גופנית מאומצת יותר על הדיכאון.

התוצאות מהוות בשורה עבור רבים שכן לאנשים רבים קל יותר להתחייב להליכות מאשר לפעילות גופנית אחרת. ההליכה קלה יותר עבור מרבית האנשים, אינה מצריכה הוצאה כספית גדולה, וניתן לשלבה במהלך החיים היומיומי.

עם זאת, החוקרים סייגו את תוצאות מחקרם, וטענו כי יש לחקור טוב יותר את הנושא. עדיין אין קביעה אם מדובר בהליכה לפרק זמן מסוים, במהירות מסוימת, והאם הליכה בתוך הבית היא כמו הליכה מחוץ לבית.

עדיין לא ברור כיצד פעילות גופנית משפיעה על מצבים מנטאליים. אחת ההשערות היא כי בעת פעילות גופנית הדעה מוסחת מהבעיות, ומשוחררים לגוף הורמונים הגורמים לנו להרגיש טוב יותר.

בנוסף, הוכח בעבר כי כל פעילות מחוץ לבית משפרת את ההרגשה, וכי פעילות משותפת עם אנשים אחרים מסייעת אף היא להרגשה.