לדהור על ההאקר בדרך לבזבוזים
לדהור על ההאקר בדרך לבזבוזיםאילוסטרציה. פלאש 90

המתקפה על מחשבי המקינטוש נמשכת במלוא עצמתה. פגיעות חדשה שהתגלתה בסביבת העבודה של ג'אווה מסכנת שוב את משתמשי המחשבים המיוצרים על ידי אפל ורצים תחת מערכת ההפעלה OS X.

האתר Mashable דיווח שסוס טרויאני חדש בשם SabPub שמגיע זמן קצר לאחר סערת ה-Flaashback, סוס טרויאני שהדביק כבר למעלה מ-650,000 מחשבי מקינטוש.

בדומה ל-Flashback, גם SabPub מנצל חור באבטחה של ג'אווה כדי להתקין את עצמו במחשב הלקוח, אך לפי אלכס גוסטב, מומחה אבטחה בחברת קספרסקי, הסוס הטרויאני החדש שהתגלה מסוכן הרבה יותר.

לטענתו, בעוד ש-Flashback התקין את עצמו במחשבי הלקוחות אמנת להוריד חומרים ועל מנת לגרום ללחיצות של המשתמשים בדפדפנים לגרום להגעה לאתרים אחרים, אתרי מרמה שונים ומגוונים, SabPub הוא סוס טרויאני שפותח את השער האחורי של המחשב לגישה מלאה מרחוק מצד המתקיפים.

כאמור, המתקפה על מקינטוש הולכת ומתגברת בחודשים האחרונים. לפי קספרסקי עד תחילת 2012 התגלו כ-300 גרסאות שונות של רושעות שכוונו כנגד משתמשי המחשבים של אפל, ואילו ברבעון הראשון של השנה הנוכחית בלבד כבר נחשפו למעלה מ-70 רושעות חדשות.

לפי אפל, כדי להיפטר מהתוקפן החדש צריך למצוא את הקובץ com.apple.PubSabAgent.plist בספריית ה-LaunchAgents ו-Preferences תחת התיקייה Library, ואז להפעיל את המחשב מחדש. בדרך כלל זה מספיק.