שרים בליכוד לנתניהו: פתרון מיידי או חקיקה

בישיבת שרי הליכוד דרש סער מנתניהו למצוא פתרונות לשכונת האולפנה ולבית המכפלה, "אם לא יהיה פתרון נפעל לחקיקה".

חזקי ברוך , כ"ה בניסן תשע"ב

נערכים. סער
נערכים. סער
פלאש 90

שרי הליכוד התכנסו הבוקר (שלישי) לישיבה בה דנו במספר נושאים ביניהם שכונת האולפנה בבית אל ובית המכפלה בחברון. 

במהלך הישיבה בנושא שכונת האולפנה בישוב בית אל הודיע השר גדעון סער כי אם לא ימצא פתרון בתקופה הקרובה הוא וחבריו יפעלו לחקיקה בעניין.

בנוגע לבית המכפלה אמר סער לנתניהו כי חייבים לזרז פיתרון גם בנושא זה וביקש שהממשלה תגיע להחלטה בנושא. שוב נתניהו לא הציע פתרון ואמר "אין כרגע החלטה בנושא".

בנוסף שאל סער בנוגע לרחלים, סנסנה וברוכין, יישובים שנתניהו הבטיח להסדיר. בתגובה השיב ראש הממשלה, "העיקרון שמנחה אותי הוא חיזוק היישוב היהודי ביהודה ושומרון". ראש הממשלה הודיע כי בישיבת הממשלה הבאה הממשלה תאשר את הסדרת שלושת היישובים.

שר התחבורה ישראל כץ פנה לראש הממשלה בבקשה להקים ועדת שרים לענייני התיישבות, "יש צורך בגוף רשמי שיוכל לקיים דיון מסודר וענייני בנושא כמו שהיה בעבר. לאחר פינוי בית המכפלה נוצר ספק שהחלטותיו של שר הביטחון ברק נובעות ממניעים פוליטיים שבאים להתריס".

השר הוסיף כי "הודעת המנהל האזרחי על פינוי גבעת האולפנה היא הודעה פוליטית ומסוכנת ויש לעשות הכל כדי למנוע את הפינוי". רה"מ אמר לשר כי הוא יכנס פורום שרים בנושא הפינוי בימים הקרובים.

נזכיר כי למרות הסיכומים שהושגו עם תושבי בית המכפלה ברק החליט לפנותו לפני פסח. עשרות שוטרי יס"מ פרצו לבית ופינו אותו מיושביו. למרות שבדיון בלילה שקדם לפינוי בין ראש הממשלה, שר הביטחון והשרים בני בגין ומשה יעלון הוחלט לתת למתיישבים ארכה עד לסוף החודש להוכיח את טענותיהם, שר הביטחון לא חיכה אפילו עד הצהרים.

בנוסף, בישיבת הממשלה לפני פסח התייחס רה"מ להרס הצפוי בשכונת האולפנה ואמר כי יש למצוא פתרון בנושא, "ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה למצוא פתרון לשכונת האולפנה שימנע צורך בהריסה", אמר נתניהו.