הורים שכולים נגד הנחיית לפיד את טקס הזיכרון

ארגוני המשפחות השכולות דורשים להשעות את לפיד מהנחיית טקס הזיכרון לחללי צה"ל: "ברגע שהצטרף לפוליטיקה, לא ראוי שינחה את הטקס".

בני טוקר , כ"ו בניסן תשע"ב

פוליטיקאי מנחה. לפיד
פוליטיקאי מנחה. לפיד
פלאש 90

ארגוני שכול, משפחות שכולות ופוליטיקאים פנו אתמול לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, בדרישה למנוע מיאיר מלפיד להנחות את טקס יום הזיכרון "שרים בכיכר," המועבר בשידור חי בטלוויזיה וברדיו. "זה חילול הקודש וחילול יום הזיכרון," אמרו.

ח"כ דני דנון מהליכוד שפנה לחולדאי בעניין אומר לערוץ 7 ש"כנראה לפיד מתקשה בהבנה, ולא הפנים שהפך ממנחה מבוקש לפוליטיקאי. רק שלשום הוא הכריז בגאון על הקמת מפלגתו. שבוע לאחר מכן הוא מנסה לנצל אירוע בעל צביון ממלכתי לצרכים פוליטיים".

לדבריו ברגע שלפיד הצטרף לפוליטיקה הוא לא יכול להיות עוד להיות חלק מקונצנזוס, "ברגע שהוא הצטרף לפוליטיקה הוא צריך לוותר על הנחיות של טקסי ימי זיכרון, כמו שלא יעלה על הדעת שאת הטקס תנחה שלי יחימוביץ' או כצל'ה".

דנון, בעצמו בן למשפחה שכולה, מקווה שעיריית תל אביב תדע להתחשב ברגשותיהם של המשפחות השכולות, "אבי ז"ל נפצע קשה במלחמה ההתשה ונפטר שנים לאחר המלחמה מהפציעה. כיו"ר השדולה למען האלמנות והיתומים בכנסת, אנחנו כולנו משפחה שכולה אחת לקראת יום הזיכרון, וביום כזה צריכים להתאחד ולא לערב פוליטיקה ביום רגיש כזה".

יצוין כי ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה גם הוא לכמה גורמים, ובהם עיריית ת"א, משרד התרבות והספורט, ערוצי השידור ומבקר המדינה, בתלונה חריפה נגד לפיד. בארגון אף שוקלים לעתור לביהמ"ש להוציא צו מנהלי נגד השתתפותו בטקס.

יאיר לפיד לא הגיב לדברים, ומעיריית תל אביב נמסר: "ההחלטה על הזמנתו להנחיית האירוע התקבלה זמן רב לפני שהצהיר על כניסתו לפוליטיקה, והטקסטים המושמעים בטקס אינם נושאים אופי פוליטי".