הרב וואזנר
הרב וואזנרערוץ 7

הרב שמואל הלוי וואזנר, ממנהיגי הציבור החרדי, הגיע אמש (רביעי) להתפלל בקבר שמעון הצדיק בירושלים. המתפללים במקום הופתעו לראות את הרב.

יוני יוסף המתגורר בשכונת שמעון הצדיק, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על הביקור, "הוא התקבל בהפתעה על ידי המתפללים. לא חשבנו שהוא יגיע. הרב וואזנר היה מאוד נרגש. הוא התפלל ארוכות בציון הקבר עם ידיים על העיניים. זה היה מחזה מדהים ומאוד מרגש לראות יהודי ישיש כבן 100 מתאמץ להגיע למקום. כשהרב יצא, הוא סיפר לנכדו, מרדכי נטע וואזנר, (שהוא מהמתפללים הקבועים במקום) '70 שנה לא זכיתי להתפלל כאן בציון הכהן הגדול וראש הסנהדרין שמעון הצדיק'".

בנוסף סיפר יוסף על ההכנות לל"ג בעומר בציון הקבר, "רבבות צפויים להגיע לקבר שמעון הצדיק להילולא המסורתית בל"ג בעומר. גדולי המקובלים אמרו שרבי שמעון בר יוחאי, ושמעון הצדיק היו מאותו שורש נשמה, ולכן נהגו לקיים הילולא בל"ג בעומר בקבר רבי שמעון בר יוחאי, וגם בקבר שמעון הצדיק".

פגישת הכנה לאירוע ל"ג בעומר נערכה אתמול (רביעי) בלשכתו של יו״ר סיעת אגודת ישראל בירושלים, הרב יעקב הלפרין, המסייע רבות לארגון ההילולה.

בפגישה נכחו מנהל האתר נורי חנניה, נציג הרשות לפיתוח המקומות הקדושים הרב נחמן פיירמן,  ונציג המתפללים יהונתן יוסף. בסיום הפגישה אמר הרב הלפרין "אסייע בכל דרך להקל על ההמונים שיבואו לפקוד את קבר שמעון הצדיק בל"ג בעומר" במהלך ל"ג בעומר יערכו תושבי שכונת שמעון הצדיק סיורים בחינם להכרת השורשים היהודיים בשכונה.