פיגוע דקירה: אברך פצוע בינוני

צעיר חרדי כבן 20 נדקר ע''י ערבים בצומת המלונות סמוך לקבר שמעון הצדיק בירושלים. מצבו בינוני. בעקבות הפיגוע החלו ערבים להתפרע

אפרים מורנו וחגי הוברמן , כ"ז בניסן תשע"ב

פיגוע לאומני בירושלים. צעיר חרדי כבן 20 נדקר ע''י ערבים בצומת המלונות סמוך לקבר שמעון הצדיק בירושלים.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הנדקר וחבר נוסף חזרו מתפילה בקבר שמעון הצדיק לכיוון שכונת מאה שערים. החבר סיפר כי התנפלו עליהם שני ערבים בגילאי 18 והתחילו לדקור את חברו מספר פעמים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, וכוחות הביטחון תרים אחרי הדוקר.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר יהודה אמיתי, חובש איחוד הצלה שהגיע לזירה, "סמוך לשעה 21:00 קיבלנו קריאה על אירוע דקירות בשמעון הצדיק. כשהגענו למקום הבחנו בנדקר סמוך למלון עץ הזית הנמצא בסמיכות. הבחור נדקר מספר פעמים באזור הרגל, ולאחר טיפול ראשוני במקום הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים. בעקבות הפיגוע החלו ערביי השכונה להתפרע. במקום היו חילופי מכות בין הערבים והשוטרים, כולל זריקות אבנים והתפרעויות".

גורמי ביטחון סיפרו לערוץ 7 כי כוח של משמר הגבול עצר  מאוחר יותר שני ערבים שעונים לתיאורו של הנדקר. החשודים נמצאים בחקירה.

לדברי הגורמים, תושבי השכונה הערבים התעמתו עם כוחות הביטחון והחלו ליידות אבנים לעברם, לאחר פעילות מהירה של הכוחות הושב הסדר על כנו.

ח"כ אורי אריאל אמר בעקבות הפיגוע "אני מצפה מהמשטרה ומכוחות הביטחון לשמור על הריבונות, לדאוג לשמירה על המקומות הקדושים, ולהגן על המתפללים היהודים בכל מקום ובכל אתר בארץ ישראל".

test770