יד ושם. זכרון לשואה
יד ושם. זכרון לשואהפלאש 90

פרופ' אלחנן יקירה, מהחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית, ומחבר הספר "פוסט ציונות -פוסט שואה", אומר לערוץ 7, שכיום מכחישי השואה למיניהם עושים זאת בצורה מתוחכמת יותר. "הכחשת שואה ישירה קיימת בעיקר בעולם הערבי ובחוגים מסוימים של השמאל באירופה. לעומתם היום יותר נפוצה הכחשת שואה רכה, הם לא אומרים שהשואה היא שקר חד משמעי, אלא שיש כאן ניפוח והגזמה".

לדבריו יש כיום, לא מעט אנשים, שעושים שימוש בשואה כנגד מדינת ישראל. "חוגי שמאל בצרפת משתמשים בשואה כנגד מדינת ישראל, הם טוענים שהשואה היא שקר שנועד להצדיק את הקמת מדינת ישראל ושלישראל בעצם אין זכות קיום".

פרופ' יקירה טוען, שיש ישראלים לא מעטים, שהתקרבו בדעותיהם למכחישי השואה. "אותם יהודים ישראלים לא טוענים שלא הייתה שואה, אלא הם מנסים להשתמש בשואה כדי לעשות דה לגיטימציה למדינת ישראל. לדוגמה באנגליה מסתובב ישראלי בשם גלעד עצמון,  שטוען שמצעדי המוות היו משהו הומניטארי. יש לא מעט ישראל שמתקרבים בטיעוניהם לטיעוני מכחישי השואה. זה קורה גם פה בארץ בתוך חוגים אורתודוקסים כמו נטורי קרתא וגם בקרב השמאל הישראלי, הם לא מכחישים את השואה בצורה ישירה אבל הם משתמשים בשואה כדי להתקיף את מדינת ישראל".