המשטרה: ראיות חדשות נגד החשודים ברשלנות

ביהמ"ש דן בערעור המשטרה על ההחלטה לשחרר בתנאים מגבילים את שלושת החשודים באסון בהר הרצל. המשטרה: ראיות חדשות מחזקות את החשדות.

אורנית עצר , כ"ח בניסן תשע"ב

המשטרה: ראיות חדשות נגד החשודים ברשלנות-ערוץ 7
הר הרצל היום
צילום: פלאש 90

בבית משפט המחוזי בירושלים נערך הבוקר (שישי) דיון בערעור המשטרה על החלטת בית משפט השלום לשחרר את השלושה שעל פי החשד גרמו למותה של הילה בצלאלי, שנהרגה כתוצאה מקריסתה גשר התאורה בהר הרצל בחזרות לטקס יום העצמאות.

החשודים: המהנדס אורן ורשבסקי, יועץ הבטיחות יצחק צוקר וסמנכ"ל התפעול של חברת "עיצוב במה", אלעד לביא שוחררו אמש בתנאים מגבילים אך המשטרה ערערה על ההחלטה.

גורמים במשטרה ציינו כי ישנן ראיות חדשות המחזקות את החשדות נגד החשודים. יועץ הבטיחות איציק צוקר חש ברע והגיע לבית המשפט לאחר טיפול שקיבל בבית החולים.

חשוד נוסף שנעצר רק אתמול, מפיק האירוע - איש מטה ההסברה, יובא בסיום הדיון להארכת מעצר בבית המשפט. חוקרי צוות החקירה המיוחד שהוקם לחקירת אסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל עצרו אותו אמש לחקירה בחשד למעורבות בגרימת מוות ברשלנות.

יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, קרא אתמול (חמישי) לקיים את טקס הדלקת המשואות כמתוכנן למרות האסון, "המשטרה עדיין נמצאת באתר האסון והיא חוקרת. דיברתי לפני זמן קצר עם ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', והוא אמר שהחקירה במקום נמצאת בשלבי סיום והשוטרים יפנו את המקום כדי לקיים את הטקס", אמר ריבלין בשיחה עם "רדיו ללא הפסקה".

"אנחנו לא יודעים עד כמה יוכל הטקס להתקיים במתכונת שתוכננה, שכן הוועדה היוזמת ומשרד ההסברה צריכים את אמצעי העזר והמבנים שהזמינו", הוא הוסיף. "לכן, יתכן שיצטרכו לצמצם מעט את המופע ואת המופעים של הריקודים. בנושאים הקשורים לפן הצבאי ולהדלקת המשואות עצמן, אני בטוח שנעמוד בלוח הזמנים".