שר ההסברה: טקס יום העצמאות ייערך בהר הרצל

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, החליט הבוקר כי טקס יום העצמאות ייערך סופית בהר הרצל בכפוף לאישורים של כל הגורמים הרלוונטיים.

אורנית עצר , כ"ח בניסן תשע"ב

שר ההסברה: טקס יום העצמאות ייערך בהר הרצל-ערוץ 7
הר הרצל לאחר האסון
פלאש 90
שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין החליט הבוקר (שישי) בתום התייעצות עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שר התיירות, סטס מיסזניקוב העומד בראשות ועדת סמלים וטקסים וראש עיריית י-ם ניר ברקת כי טקס יום העצמאות ייערך סופית בהר הרצל.

על הפי ההחלטה הטקס ייערך במקום בכפוף לאישורים סופיים של כל הגורמים הרלוונטיים. עוד הוחלט כי יינתן ביטוי מכובד והולם לזכרה של סג"מ הילה בצלאלי ז"ל ולכאבה של משפחתה בתאום עימם.

נזכיר כי יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, קרא אתמול (חמישי) לקיים את טקס הדלקת המשואות כמתוכנן למרות האסון, "המשטרה עדיין נמצאת באתר האסון והיא חוקרת. דיברתי לפני זמן קצר עם ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', והוא אמר שהחקירה במקום נמצאת בשלבי סיום והשוטרים יפנו את המקום כדי לקיים את הטקס", אמר ריבלין בשיחה עם "רדיו ללא הפסקה".

"אנחנו לא יודעים עד כמה יוכל הטקס להתקיים במתכונת שתוכננה, שכן הוועדה היוזמת ומשרד ההסברה צריכים את אמצעי העזר והמבנים שהזמינו", הוא הוסיף. "לכן, יתכן שיצטרכו לצמצם מעט את המופע ואת המופעים של הריקודים. בנושאים הקשורים לפן הצבאי ולהדלקת המשואות עצמן, אני בטוח שנעמוד בלוח הזמנים".

בתוך כך הורה מנכ"ל הכנסת למפיקי האירוע הגדול ברחבת הכנסת לערוך בדיקות בטיחות מקיפות גם ליציעי האורחים וגם למתקני התאורה וההגברה במקום. קודם לכן נמסר על ביטול החזרה הגנרלית לטקס המשואות שנקבעה ליום שני בהר הרצל.

בבית המשפט המחוזי בירושלים נערך הבוקר דיון בערעור המשטרה על החלטת בית משפט השלום לשחרר את השלושה שעל פי החשד גרמו למותה של הילה בצלאלי, שנהרגה כתוצאה מקריסתה גשר התאורה בהר הרצל בחזרות לטקס יום העצמאות.

החשודים: המהנדס אורן ורשבסקי, יועץ הבטיחות יצחק צוקר וסמנכ"ל התפעול של חברת "עיצוב במה", אלעד לביא שוחררו אמש בתנאים מגבילים אך המשטרה ערערה על ההחלטה.

גורמים במשטרה ציינו כי ישנן ראיות חדשות המחזקות את החשדות נגד החשודים.