סופות רעמים וברקים גרמו להתרסקות המטוס

התרסקות המטוס בעיר איסלמבד: עד כה זוהו במכון לרפואה מדעית 73 גופות בעזרת טביעות אצבעות. חשש: המטוס היה ישן מידי.

ציפי בלום , ל' בניסן תשע"ב

זירת התרסקות המטוס
זירת התרסקות המטוס
רויטרס

מטוס מסחרי של חברת בואינג האמריקאית התרסק בפקיסטן אתמול (שישי) אחר הצהריים.

בכירים בממשל בפקיסטן חוששים שאף אחד לא נשאר בחיים מההתרסקות הזו. המטוס נשא 127 אנשים, והוא התרסק בעיר איסלמבד, ממש לפני שהיה אמרו לנחות בנמל תעופה קרוב, כך על פי מינהל התעופה האזרחית בפקיסטן.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה החשש שתנאי מזג האוויר המעונן, סופות הרעמים והברקים, והראות הלקויה הם שגרמו להתרסקות המטוס. כך דיווחה רשת הטלויזיה CNN.

לפחות 120 גופות כבר נמצאו והוצאו מאזור האסון, עד כה לא נמצא אף שריד חי, כך מסר השר לביטחון פנים בפקיסטן, רחמן מאליק.
הוא הוסיף ואמר כי בשבת בבוקר יתחילו חיפושים עם מסוקים. עוד נמסר על ידי השר לביטחון פנים כי בני משפחות הקורבנות מוטסים מעיר מוצא המטוס לאיסלמבאד לצורך השלמת זיהוי הגופות.

עד כה זוהו במכון לרפואה מדעית 73 גופות בעזרת טביעות אצבעות וקרובי משפחה. ראש המכון מקווה שבעזרת בדיקות DNA יוכלו לזהות במהירות גם את שאר הגופות. חלקי מטוס ושאריות גופות התפזרו באזור הצפוף בו התרסק המטוס.

ארבעה אזרחים נפגעו, ושאריות מטוס נמצאו ברדיוס של קילומטר ממקום ההתרסקות. השר לביטחון ציין כי אם המינהל לתעופה אזרחית יזהה עדות לבעיות ביטחוניות הקשורות לאירוע.

חברת בואינג מסרה כי היא מוכנה לספק את כל העזרה הטכנית למינהל התחבורה האווירית בפקיסטן על מנת שיוכלו לסיים את החקירה במהירות האפשרית.

יש החוששים שהמטוס היה ישן מידי, ולכן לא ראוי לטיסות מסחריות. דוברת חברת בואינג מסרה כי המטוס נמכר לראשונה בשנת 1985 על ידי החברה, והתגלגל עם השנים לצי האווירי של פקיסטן.