גנץ יפקוד את קברה של סגן בצלאלי

כמידי שנה יפתח הרמטכ"ל את אירועי יום הזיכרון בעלייה לקברו של חלל צה"ל האחרון בראשית השבוע. אמה של סגן בצלאלי תדליק משואה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ב

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, יפתח היום (ראשון) כמידי שנה את מפצע הנחת הזרים על קבריהם של כלל חללי צה"ל בבתי העלמין הצבאיים השונים.

כמידי שנה יניח הרמטכ"ל זר על קברו של החלל האחרון, השנה תהיה זו סגן הילה בצלאלי אשר נהרגה בשבוע שעבר באסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל.

אמה של הילה, סיגלית, נענתה לקריאתו של יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ותדליק עמו משואה בטקס שיתקיים כמתוכנן בהר הרצל, למרות המחשבות להעתיק את מיקומו.

ביום רביעי בשעה 11:00 תושמע צפירה בת שתי דקות ולאחריה יחלו טקסי הזיכרון הממלכתיים וטקסי הזיכרון ברחבי הארץ. באגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון נערכים השנה להגעתם של מעל מיליון איש לבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ.

ממשרד הביטחון נמסר כי מספרם של הנופלים במערכות ישראל משנת 1860{תר"ך} ועד לשבוע האחרון הוא 22,993. מספר הנופלים מיום הזיכרון תשע"א ועד היום הוא 126. מספר המשפחות השכולות בישראל 2012 הוא 10,524 בתוכן 2,396 יתומים ו4,992 אלמנות צה"ל ומערכת הביטחון.

ממשרד הביטחון נמסר כי פעילות היחידה מתפרסת על פני 44 בתי עלמין צבאיים וחלקות קבורה צבאיות מקריית שמונה ועד אילת. היקף הפעילות כולל שיפוץ, אחזקה, ניקיון וגינון בתי העלמין, ליטוש והחלפת מצבות פגומות או ישנות, הרחבת הנגישות לבתי העלמין ולמצבות לנכים ואוכלוסייה מבוגרת, כל זאת תוך הענקת תשומת לב לכל אחד ואחד מ 22,993 החללים.