הסכם קיבוצי במפעל "ניסן" בשדרות

ההסתדרות תחתום היום, יום ראשון על הסכם עבודה קיבוצי ראשון במפעל "ניסן" בשדרות, במסגרתו יקלטו כל העובדים ויעוגנו תנאי ההעסקה.

שלמה פיוטרקובסקי , ל' בניסן תשע"ב

ההסתדרות תחתום היום, יום ראשון על הסכם עבודה קיבוצי ראשון במפעל "ניסן" בשדרות.

כזכור, מפעל "ניסן", העוסק בייצור מוצרי חבישה לבתי חולים וחדרי ניתוח, נקלע בשנים האחרונות לקשיים והיה על סף סגירה. המפעל נרכש לפני כחודש על ידי איש העסקים, דניאל לב.

במסגרת ההסכם שייחתם היום, כלל עובדי המפעל המועסקים בשדרות ייקלטו תחת ההסכם הקיבוצי. מדובר בכ- 90 עובדים המועסקים במפעל. עוד הושג בהסכם: כלל תנאי העבודה והשכר של העובדים יישמרו. כמו כן, יינתן מענק בסך של 3 מיליון ₪ שיחולק לכלל העובדים על פי ותק. בהסכם אף הושג שיפור בתנאי הרווחה של העובדים במסגרת ימי חופש ומתנות לחגים וכלל העובדים אף יצטרפו לאגודה מקצועית של עובדי הפרמצבטיקה.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אומר היום: "מדובר ביום חג לעובדי המפעל. לאחר מאבק ממושך כנגד סגירת המפעל, נרכש המפעל ויחד איתו נחתם הסכם קיבוצי אשר במסגרתו כלל העובדים ייקלטו ויועסקו תחת הסכם קיבוצי. מדובר בהסכם ראוי המעגן לראשונה את תנאי שכרם של עובדי המפעל. אני מאחל הצלחה לבעלים החדשים של המפעל ולעובדים למען שגשוגו והצלחתו של המפעל".

יו"ר ועד עובדי מפעל "ניסן", זינה שפדוב: "לאחר מאבק ממושך אותו ניהלנו נגד סגירת המפעל, אנו גאים בהסכם שנחתם המעגן את תנאי השכר של כלל העובדים תחת הסכם קיבוצי. אין ספק שללא התמיכה הבלתי מתפשרת של ההסתדרות והנחישות של העובדים יחד עם הרצון הטוב של ההנהלה החדשה לא היינו מגיעים למעמד זה".

המו"מ לווה ונוהל על ידי היועץ הכלכלי של האגף לאיגוד המקצועי בהסתדרות, גלעד הרוש, יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה, המזכיר הארצי של הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו ויו"ר מרחב שדרות, דוד אזולאי.

כזכור, מפעל "ניסן" בשדרות עוסק בייצור מוצרי חבישה לבתי חולים וחדרי ניתוח למעלה מ- 20 שנה. המפעל מעסיק כ-90 עובדים ואחראי על אספקת כ- 80% ממוצרי החבישה במדינת ישראל וכמו כן מוגדר כמפעל חיוני לשעת חירום. העובדים התאגדו לפני כשנה וחצי בהסתדרות זאת לאחר שבכוונת ההנהלה הייתה לסגור את המפעל ולפטר את כלל העובדים.

ההסתדרות וועד העובדים פעלו אל מול משרד הבריאות וקופות החולים ובכנסת ובכך נמנעה סגירתו של המפעל. המפעל נרכש לראשונה לפני כחודש על ידי איש העסקים, דניאל לב.