האדמו"ר מקרלין ערך ביקור במוזיאון

לקראת פתיחת תערוכת החסידות בעוד כחודשיים ערך האדמו"ר מקרלין ביקור במוזיאון ישראל שאנשיו ציינו "הוא אישיות כל כך מכובדת ונעלה"

אפרים מורנו , ל' בניסן תשע"ב

מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל
צילום: פלאש 90
האדמו"ר מקרלין, הרב ברוך שוחט, ערך בשבוע שעבר ביקור סודי במוזיאון ישראל בירושלים. הביקור נערך בשעה שהמוזיאון היה סגור, וקדמו לו הכנות מרובות מצד אנשי המוזיאון. לביקורו התלוותה פמלייה מצוצמת של כ-15 אנשים.
 
לקראת פתיחת תערוכת החסידות במוזיאון ישראל, הגיע האדמו"ר מקרלין, הרב ברוך שוחט, לביקור רשמי במוזיאון. ביקורו עורר התרגשות גדולה בקרב אנשי הנהלת המוזיאון שהתרשמו מהאדמו"ר ואמרו "הוא אישיות כל כך מקסימה, מכובדת ונעלה".

התערוכה תציג מגוון נושאים הקשורים להווי החסידי, בהם טישים, חתונות, תשליך וחלקים נוספים מהווי הקהילה. אסתר מוצ'בסקי-שנפר, אוצרת התערוכה, יצרה קשר בחודשים האחרונים עם חצרות חסידיות רבות בישראל ובחו"ל בבקשה כי יסייעו לתערוכה.
 
האדמו"ר ביקר במוזיאון ביום שלישי, בשעות שבהן המוזיאון היה סגור למבקרים. כ-15 איש התלוו לאדמו"ר בביקורו במוזיאון, בהם גם אשתו הרבנית. הסיור עבר באגפי היודאיקה והאתנוגרפיה, בין בתי הכנסת העתיקים המוצגים בהם, המשיך לאגף הארכיאולוגיה ולהיכל הספר בהדרכה צמודה של ההנהלה.
 
בשיחה ערוץ 7 מסרו ממוזיאון ישראל כי התערוכה תקפיד על כבוד הדדי וקירוב לבבות. "במסגרת ההכנות לתערוכה נוצרו קשרים עם חצרות חסידיות רבות בישראל ובחו"ל. במסגרת זו כיבד אותנו האישיות רמת המעלה האדמו"ר מקרלין לביקור פרטי במוזיאון".
 
"הכנות לתערוכת החסידות נמצאות בהילוך גבוהה", אומרים במוזיאון, "מדובר בתערוכה היסטורית, ראשונה במעלה, שתחשוף את תרבות החסידים, שבמרכז כל אחת מחצרותיה נמצא מנהיגה הכריזמטי הוא הרבי האדמו"ר. התערוכה מתייחסת מתוך כבוד רב לחוויה החסידית אשר תוצג בתערוכה באמצעות תלבושות חפצים טקסים ואירועים".
test770