חיילים מסיירים בגבעת התחמושת. ארכיון
חיילים מסיירים בגבעת התחמושת. ארכיון פלאש 90

אלמונים ריססו לפנות בוקר (שני) באתר גבעת התחמושת כתובות נאצה נגד הציונות כגון "גינטר גראס צדק", "הציונות אם כל חטאת"  ו"ציונים עלובים", ואף ניסו לשרוף את דגל ישראל הענק המוצב במקום.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת גינה את המעשה בחריפות ושלח את צוותי העיריה להסיר את כתובות הנאצה ולסייע להחזיר את האתר לקדמותו ולאפשר את קיום כל הטקסים המתוכננים בו השבוע כרגיל. תלונה הוגשה במשטרה אשר החלה בחקירת הנושא.

ח"כ אורי אריאל, יו"ר שדולת ירושלים בכנסת, אמר "מדובר במעשה מזעזע במיוחד ערב יום הזיכרון. נדמה כי לחוגים אנטי ציוניים מסויימים, חסר כל רגש יהודי ועל משטרת ירושלים למצות במהירות האפשרית את החקירה ולהביא את הפושעים לדין".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר, "הגיע הזמן להתייחס לאנרכסטים כארגון טרור לכל דבר ועניין. לצערנו, נתניהו ואהרונוביץ עסוקים ברדיפה אחר החלוצים בגבעות והאנרכיסטים חופשיים לעשות כרצונם".

בשבוע שעבר הושחתו בבקעת הירדן שתי אנדרטאות, האחת לזכר חללי צה"ל והשנייה לזכרה של נפגעת טרור. על האנדרטאות רוססו כתובות והוסתרו שמות הנופלים. כמו כן צוירו עליהן דגלי פלסטין.

אחת האנדרטאות שהושחתו הוקמה לזכרה של סלעית שטרית ז"ל, שנרצחה בפיגוע ירי בשנת 2001, וממוקמת סמוך ליישוב מחולה. סמוך לאנדרטה מוצב דגל ישראל עשוי מברזל, שרוסס בספריי שחור ועל האנדרטה עצמה צויר דגל פלסטין.