"בלשכת היועמ"ש טענו שאין להם דוא"ל"

הדיון בועדה לביקורת המדינה על הקמת גוף הביקורת לפרקליטות נדחה, זאת לאחר שהח"כים קיבלו רק אמש את המסמך שגיבש היועמ"ש בנושא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ב

"בלשכת היועמ"ש טענו שאין להם דוא"ל"-ערוץ 7
מודאג. אריאל
פלאש 90

חברי הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, ובראשם היו"ר ח"כ רוני בר – און (קדימה) קיבלו רק אמש את המלצות משרד המשפטים להקמת יחידת ביקורת על הפרקליטות.

היו"ר בר און הדגיש כי זאת, בניגוד להתחייבות היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין, בישיבת הוועדה הקודמת, להגיש את המסמך, לפחות 48 שעות בטרם הדיון.

"לראשונה יש מסמך שהוא מסד נתונים לבדיקה, ולהחליט אם מאמצים או דוחים חלק מהמלצותיו", אמר.

בר –און הודיע היום (שני) כי הדיון יידחה בשבוע, יתקיים ביום שלישי הבא, ועד אז תציג הפרקליטות לוח זמנים להקמת היחידה.

אחד מיוזמי הדיון, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) סיפר כי במשך שבוע ניסה לקבל תשובה בנושא מלשכת היועץ וינשטיין, ושם טענו באזניו כי אין להם דואר אלקטרוני..."מדובר בהתנהגות לא-מנומסת כלפי חברי הכנסת, ובוודאי לא כלפי הציבור. לפני שהעברתם לחברי הכנסת, דאגתם לשלוח את המסמך לתקשורת" טען אריאל, שביקר את התנגדות הפרקליטות לאפשר תלונות מהציבור: "לא תוכלו לברוח מהציבור. מחד אתם רוצים את אמונו - ומאידך אתם מדירים אותו מיכולת הביקורת. ממה אתם חוששים?!. במסמך גם אין לוח זמנים לביצוע, וגם עובדה זו זה לא מוסיפה אמון".

ח"כ ג'אלב מג'אדלה (העבודה), אף הוא מיוזמי הדיון, הוסיף כי "כולנו מעוניינים שהגוף החדש יביא לתועלת הציבור, ומותר לנו להיות חלוצים בתחום בעולם המערבי".

ח"כ מרינה סולודקין (קדימה) ציינה כי מזה 16 שנה היא עוסקת כחברת-כנסת בתלונות אוכלוסיות חלשות, על ליקויי התפקוד של המשטרה והפרקליטות. "עבדו בפרקליטות על המסמך כבר חודשים אחדים, והתעכבו עד הרגע האחרון. הכרתי מקרה בו אדם נשפט למאסר עולם בגין רצח ואח"כ שוחרר כיוון שהנרצח חי וקיים, ואין שום  בדיקה מי כשל והיכן המחדל", טענה.

שר המשפטים יעקב נאמן הוסיף כי גם הוא קיבל רק אמש את ההמלצות, ובגלל מורכבותן, הכרחי לדחות בשבוע את הדיון. "אין ספק שצריך גוף שיפקח על הפרקליטות, ומאז מינויי אני מנסה לקדם את הנושא", אמר.