השיפוץ מתקרב. גשר המוגרבים
השיפוץ מתקרב. גשר המוגרבים פלאש 90

שופטי בג"ץ, אליקים רובינשטיין, עוזי פוגלמן וצבי זילברטל, דחו את עתירתה של תנועת "נאמני הר הבית" אשר דרשה להרוס את גשר המוגרבים הזמני ולהקים במקומו גשר קבע בטיחותי יותר.

התנועה טענה, כי ניתן היתר בניה לגשר חדש, אלא שבשל שיקולים מדיניים ושיקולי סדר ציבורי שונים אין הממשלה מאשרת מימושו - דבר שאושר על-ידי העיריה.

עמדת העיריה עם הגשת העתירה אכן הייתה כי יש לממש את היתר הבניה, ואילו הממשלה ציינה את הצורך ברגישות נוכח נסיבותיו המיוחדות של הר הבית.

אולם, מאז הוגשה העתירה עדכנה העירייה את עמדתה ובשלב זה ציינו נציגיה כי לאחר טיפול בבעיות הבטיחות בגשר הזמני, עתיד להתקבל אישור שבעקבותיו תתבטל ההודעה על הסיכון הבטיחותי

לאור עמדתן של העירייה והמדינה, אשר טענו שתיהן כי מצבו של הגשר איננו פוגע באפשרות הניתנת ליהודים לעלות להר הבית, קבעו השופטים כי יש לדחות את העתירה.

לדבריהם, "סבורים אנו, כי מטרתה העיקרית של העתירה, מימוש זכות העליה להר הבית, אינה נפגעת, וגם איננו רואים בהפעלת שיקול דעת רגיש באשר לצעדים במקום משום הפרה של הוראות חוק היסוד. אנו מביעים תקוה כי אכן האישור הבטיחותי, שהוא כמובן הכרח, יינתן במהרה, ורשמנו לפנינו כי אין פגיעה, גם בנסיבות הקיימות, בעליה להר הבית".