סגן שר החוץ, דני אילון נפגש היום (שני) לידי נציגות המשפחות של נרצחי טבח אולימפיאדת מינכן אנקי שפיצר ואילנה רומנו (אלמנות הספורטאים)

אילון העביר לשתיים העתק ממכתבו הרשמי לראשי ועד האולימפי העולמי לפתוח את אולימפיאדת לונדון בדקת דומיה לזכר 40 שנה לנרצחי טבח מינכן.

בפגישתם הביע סגן השר בפני שפיצר ורומנו את תמיכתו המלאה בעצומה שיזמו, הקוראת לקיים דקת דומיה לזכר הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן.

במכתב לראש הוועד האולימפי העולמי מבקש סגן שר החוץ בשם מדינת ישראל לקיים את בקשת משפחות הספורטאים הישראלים ולקיים את דקת הדומיה  באולימפיאדה הקרובה, שתתקיים הקיץ בלונדון. "ממשלת ישראל תומכת באופן מלא בנציגיה הרשמיים, וכי על הוועד האולימפי לפעול באופן גלוי ורשמי כנגד פעולות של שנאה ואי סובלנות ולהנציח באופן ראוי גם את אירועי העבר".

אילון הדגיש כי "המשחקים האולימפיים מושתתים על עקרונות השוויון האחווה ועל כן מן הראוי כי הצדק ההיסטורי ייעשה וכי הוועד האולימפי ימצא לנכון באולימפיאדת לונדון הקרובה, לציין את זכרם של 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו ע"י מחבלים".

שפיצר ורומנו הודו לסגן השר וציינו בפניו כי הן נרגשות מן המחווה האנושית "במשך 40 שנה סירבו בוועד האולימפי העולמי לקבל את בקשתנו ולהזכיר את קורבן יקירנו. שמחנו לקרוא את המכתב התומך ששלח סגן השר אל הוועד האולימפי. הגיבוי שהוא נותן לנו בשם מדינת ישראל נותן לנו תקווה ומכבד את זכר הספורטאים שנשלחו לייצג את מדינת ישראל"