"בתקופת התורכים היה ליהודים טוב יותר בחברון"

בעקבות ההחלטה לפנות את בית המכפלה ועכשיו את בית זכריה, מאשים דובר היישוב היהודי את הממשלה בהפעלת חוקי גזע נגד מתיישבי חברון.

בני טוקר , ב' באייר תשע"ב

בעקבות החלטת בית המשפט לפנות את בנין בית זכריה שבתל רומיידה בחברון, מאשים דובר היישוב היהודי בחברון את ממשלת ישראל בהפעלת חוקי הגזע נגד מתיישבי חברון.

ארנון אומר, כי "יש כאן בית, שגרות בו משפחות כבר שבע שנים, לפי מיטב הבנתנו הבניין נקנה כדת וכדין. אנחנו נעשה כל מאמץ להוכיח שהקנייה נעשתה כדת וכדין ושהמשפחות יישארו שם".

לדבריו, הניסיונות לפגוע ביהודי חברון, קודם בבית המכפלה ועכשיו בבית זכריה הם גזענות לשמה, "אנחנו מנסים מזה שנים לקנות בתים בחברון, בית שפירא, בית השלום, בית המכפלה ועכשיו הבניין הזה, בית זכריה. המשטרה לא מאפשרת לנו לגור בבתים האלה אם זה בגלל טענות משפטיות או בגלל נסיבות פוליטיות. אני נאלץ לקבוע בצער רב, כי בחברון קיימים כיום חוקי גזע נגד יהודים. גם לא מאפשרים לנו לבנות סנטימטר אחד בחברון, וגם לא מרשים לנו לגור בבתים שאנחנו קונים".

ארנון קובע שאין מנוס מלקבוע שבתקופת הבריטים והתורכים, ליהודים היה טוב יותר בחברון, "זו מציאות מחפירה ונוראה שלא הייתה מעולם. הרי בזמן התורכים והבריטים היהודים יכלו לבנות פה בתים, היום לא. גם כשאנחנו מחפשים פתרונות דיור ומנסים לרכוש בתים, גם זה לא מצליח, או כי הערבים מנצלים את המצב ומרמים, או בגלל טענות פוליטיות של הממשלה כמו שהיה בבית המכפלה. אלה חוקי גזע, כי לא מאפשרים ליהודים להתרחב ולקנות בתים".

לדבריו יש מי שרוצה עד היום לכלוא את יהודי חברון בתוך גטו קטן, "אני פונה לכל מי ששומע אותנו לנסות ולעשות משהו, כי זה בלתי נסבל. זה קורה בכל יהודה ושומרון ובפרט בעיר האבות. היהודים בחברון נמצא בתוך שטח זעיר של 3 אחוז מתוך שטח העיר, זהו תחום הגטו היהודי. אסור לנו לבנות, אסור לנו לקנות. זו מציאות מחפירה שחייבים להפסיק אותה".