מיכאל בן ארי
מיכאל בן אריצילום: פלאש 90

"כולנו מרגישים יחד אתך את עלבון הבגידה, את הסכין שנעצו בגבך מנהיגי התבוסה. אך למרות התחושות הקשות, אני חושב שמדובר באירוע מכונן. באירוע שהפנה אלומת אור לריקבון הערכי והמוסרי שאוכל אותנו", כותב ח"כ מיכאל בן ארי לסא"ל שלום אייזנר שהודח מתפקידו לאחר שהיכה אנרכיסט במהלך הפגנה אלימה בבקעה.

"ראה את סגן הרמטכ"ל יאיר נווה. הוא שהנחה להשתמש באלות בפינוי בעמונה. שם התוצאה היתה מאות פצועים שחלקם נכים עד היום. אז אף איש לא טען שזו אינה רוח צה"ל.  כי שם זה היה נגד יהודים. מבחינתם הטעות שלך מתרכזת בעובדה שפעלת לנצח את אויבי ישראל".

"בצה"ל שמאז הסכם אוסלו, בצה"ל של 'העצימות הנמוכה', בצה"ל המרוכז במלחמה במאחזים של יהודים, זהו חטא בלתי נסלח. ערכי צה"ל בנויים היום על דוקטרינה הלקוחה מהדת המתחסדת, המטיפה להגשת הלחי השניה. מסתבר שאורוול של 1984, מציאותי מתמיד: כניעה היא ניצחון, תבוסה היא גאווה, ריפיון הוא גבורה. לשיטתם היית צריך לחבק את חבורת האנטישמיים, לוותר על המשימה, העיקר שתצטלם טוב. מה חשובה גורלה של מדינת ישראל.

"זהו, צה"ל אכול הריקבון, לא יכול להכיל אותך. אתה גיבור ונחוש, ערכי הניצחון והדבקות במטרה לא מתאימים לצבא של נתניהו וגנץ. הם מעדיפים קצינים כמו אהוד ברק ואם נדייק אהוד ברח, שברח מכל התמודדות לבל ידבק בו רבב לקראת הקידום הבא. עכשיו, רובצת לפתחך אחריות. להוביל להנהיג לחולל שינוי להחזיר את צה"ל לערכיו. אני קורא לך לכונן את המכון לגבורה יהודית. בו תחנך לזקיפות קומה יהודית. בו ילמדו שעם אויבים מדברים עם רובה או עם קת הרובה ולא בוויתורים על חלקי מולדת", לשון המכתב.