יובל דיסקין היום
יובל דיסקין היוםסיוון פרג'
שרים וחברי כנסת מותחים ביקורת חריפה על ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, שיצא נגד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת אמרה כי "״דבריו של דיסקין אינם חדשים ונאמרו כבר בפורומים המתאימים בהם מתקיימים דיונים ענייניים בביטחונה של ישראל. העיתוי והסגנון שבחר דיסקין לתקוף את ראש ההמשלה מעלים חשש כי הוא מונע היום משיקולים זרים ולא עניינים ובאופן שאינו הולם את מעמדו ותפקידו לשעבר. מצער שהוא מתנער מהאחריות שחלה עליו גם לאחר שסיים את תפקידו , ובוחר לתקוף את ראש הממשלה מסיבה לא ברורה באופן שעלול להסב נזק למדינת ישראל בקרב דורשי רעתה בזירה הבינלאומית״.

השר שלום שמחון אמר ש"דבריו הבוטים והמופקרים של דיסקין מעידים בעיקר על האיש עצמו. אם דיסקין כל כך מודאג ממנהיגותם של נתניהו וברק, מדוע לא התפטר מראשות השב"כ? שר הביטחון אהוד ברק אינו זקוק לציונים של דיסקין, שבתיסכולו ובמר ליבו משמיץ ומנבל את פיו. היום ברור יותר מתמיד שחוק הצינון חשוב ביותר, כדי לבחון את אנשי הביטחון לפני כניסתם למערכת הפוליטית. דיסקין כשל בשיקול דעת לקוי, אשר בעטיו שליט נרקב שנים בכלא וישראל שילמה מחיר יקר. מי שלא ידע לייעץ לממשלה בנושא שבויים אל יתהדר ביכולתו לייעץ לעם ישראל בנושא קיומי כמו הגרעין האירני".

בדברים שפרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו, כתב ח"כ כרמל שאמה הכהן: "היינו מצפים מראש שב"כ שאם באמת זו דעתו על ראש הממשלה ושר הביטחון לומר את הדברים ולעשות מעשה בזמן אמת ולא לחכות לשנת בחירות כדי להיזכר שההנהגה אינה ראויה ומסכנת את בטחון המדינה. לא צריך להתרגש שכן בשנה הקרובה נשמע דברים מוזרים רבים על ראש הממשלה קל וחומר מפוליטיקאים מצוננים ומתוסכלים שכדי לשמור על הרלוונטיות שלהם יפטפטו את עצמם לדעת באמירות קיצוניות ומבהילות".

עוד הוסיף ח"כ שאמה הכהן כי "חשוב להזכיר לציבור שאותו דיסקין התריע קשות כנגד שיקול דעתו של ראש הממשלה בעסקת גלעד שליט, ואותו דיסקין בתום כהונתו המקורית המשיך לשרת שנה נוספת תחת אותם מנהיגים מסוכנים ולא ראויים כדבריו. מטרידה לא פחות העובדה שמר דיסקין לא מעד בלשונו אלא תכנן את הכל לרבות הפתק שבמקרה היה עימו וכלל את הציטוט מספר זכריה. מפאת כבוד תפקידו האחרון לא אצטט פסוק אחר מהתנ"ך המתאים להתנהלות המוזרה של מר דיסקין".

שר התחבורה ישראל כ"ץ התייחס לדברים גם הוא לדברים וציין כי "דיסקין נקט בצורה גסה שאינה ראויה. את הדברים הללו היה צריך להגיד בעת כהונתו, ולא כיום. כפי הנראה, הדברים נובעים ממניעים אישיים ושאינם ענייניים".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר "אם דיסקין לא סמך על ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, היה עליו להתפטר ולא לחכות לתום הקדנציה", אמר ליברמן.בכינוס אתמול בכפר סבא טען ראש השב"כ לשעבר, שראש הממשלה ושר הביטחון אינם ראויים להחזיק בשלטון וכי אין ביכולתם להוביל את ישראל במערכה מול איראן. "ההנהגה הנוכחית היא משיחית - שני המשיחים שלנו מקיסריה ומגדלי אקירוב הם אנשים שלא ראויים להחזיק בהגה השלטון. אין לי אמון בהנהגה הנוכחית בישראל וביכולתה להוביל מלחמה", תקף דיסקין.ביחס למשא ומתן עם הפלסטינים אמר דיסקין שלממשלה בישראל אין כל רצון לדבר עם הצד השני. "עזבו את הסיפורים שמוכרים לכם בתקשורת שאבו-מאזן לא רוצה לדבר, אני הייתי שם עד לפני שנה ואני יודע מקרוב מה קורה", אמר דיסקין לנוכחים בכינוס.